www.svethardware.cz
>
>
>
>

Loni byla ukradena miliarda datových záznamů

Loni byla ukradena miliarda datových záznamů
, , aktualita
V průběhu loňského roku byla ukradena 1 miliarda datových záznamů. Uvedla to ve své zprávě společnost Gemalto zaměřená na digitální bezpečnost. Počet úniků dat meziročně stoupl o 49 % a počet uniklých datových záznamů dokonce o 78 %.reklama
Údaje pochází z databáze BLI (Breach Level Index) vyvinuté společností SafeNet. Ta byla již dříve převzata právě společností Gemalto. Zajímavé jsou podrobnější údaje. Největší podíl na uniklých datech - 54 % - mají krádeže identity. Ty dokonce převýšily i přímé pokusy o získání přístupu k finančním datům, které bývají motivované bezprostředním pokusem o krádež peněz.

Tsion Gonen, viceprezident Gemalta, uvedl: „Je zřetelně vidět posun v taktice kyberzločinců, dlouhodobé krádeže identity jsou jejich cílem spíše než bezprostřední pokusy ukrást čísla kreditních karet. Krádeže identity mohou vést k otevírání nových podvodných úvěrových účtů, vytváření falešných identit pro zločinecké podniky, nebo pro účely jiné závažné trestné činnosti.“


Bezpečnost dat - zámek


Takže motivací samozřejmě jsou peníze, ale nejde o jejich jednoduchou krádež v malém, ale o daleko sofistikovanější způsoby jejich nelegálního získání. Ovšem v podstatně větším objemu.

Další skupinu úniků dat, která vás možná už napadla, představují krádeže důvěrných firemních údajů a účelem je průmyslová špionáž a jiné formy nelegálního konkurenčního boje. Přirozeně, že konečným cílem jsou opět peníze. Mimochodem, jak je na tom s bezpečnostní politikou váš zaměstnavatel? A jak vám firemní bezpečnostní politika komplikuje život?

Krádeže identity bohužel mohou být zajímavé také pro teroristy, ale z jiných důvodů. Jejich motivace nebývá finanční, ale obvykle ideologická. A mohou falešných identit využívat pro páchání vysoce nebezpečné násilné trestné činnosti.

A jak jste na tom s elektronickou bezpečností přímo vy? Používáte pro přístup ke svým účtům dvouúrovňovou autentizaci? Jsou vaše hesla k e-mailovým účtům a sociálním sítím dostatečně robustní? Používáte jedno heslo nebo více hesel? Máte nainstalován software pro správu identit? A co soudíte o přínosech biometrické identifikace?

Detailní úvahu na tohle téma přinesl Svět Hardware loni na podzim. Třeba pro vás bude inspirací.

Zdroj: Gemalto, ZDNet.
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře