www.svethardware.cz
>
>
>

M3D Micro: levná 3D tiskárna pro běžné spotřebitele

M3D Micro: levná 3D tiskárna pro běžné spotřebitele
, , aktualita
Na světě je nový Kickstarter, který se tentokráte netýká virtuální reality, ale jiné slibně se rozvíjející oblasti. Jde o malou 3D tiskárnu Micro od M3D, která bude určena pro běžné spotřebitele. Vybraly se na ni již 2 miliony dolarů.reklama
Micro od M3D dosáhl díky zájmu veřejnosti už za tři dny po zahájení nové kampaně Kickstarteru hranice 2 milionů dolarů, přesně tedy 2 050 300 USD. Firma přitom doufala, že se jí podaří dosáhnout 50 000 dolarů, ovšem tato částka byla překročena v řádu minut, takže z hlediska zájmu veřejnosti je tento projekt jednoznačným úspěchem. A teď to nejlepší - samotná tiskárna se má dostat na trh již v srpnu, a to za cenu 299 dolarů, přičemž přispěvatelé si zajistili snížení této částky na 199 USD.

Firma M3D svůj produkt označuje za první skutečně spotřebitelskou 3D tiskárnu. Má se s ní snadno pracovat a použitelná bude hned po vybalení, takže by práci s ní měli zvládnout snad všichni. To platí i pro příslušný software, který bude uzpůsoben i pro dotykové ovládání a pracovat má pod systémy Windows, Mac OS a Linux. Vedle toho bude využita jistá Micro Motion Technology, která zajistí automatickou kalibraci pro přesný 3D tisk.

Micro může využít materiály PLA, ABS, Nylon a snad i jiné, a to v podobě standardních 1,75 mm tlustých vláken na cívce. Celá tiskárna má tvar krychle o hraně 185 mm a váží jen kolem 1 kg. Tiskový prostor tedy není velký. Hlava se může pohybovat na prostoru 109 x 113 mm a výška tisku je maximálně 119 mm, přičemž výška jedné vrstvy je 50 - 350 mikrometrů a přesnost tisku má toleranci 15 mikrometrů v osách X a Y. Tisková hlava se pak pohybuje rychlostí 60 mm za sekundu.

K počítači tiskárnu připojíme přes rozhraní USB a využít půjde soubory .stl či .obj a využít půjde také různý open source software. Tiskárna má za sebou již dva roky vývoje a krom malých rozměrů má zaujmout také svou nízkou hlučností i spotřebou. Kickstarter má posloužit především k nastartování její výroby ve velkém.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře