www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Má se právo být zapomenut vztahovat i na domény .com?

Má se právo být zapomenut vztahovat i na domény .com?
, , aktualita
Poradní výbor Googlu si myslí, že právo být zapomenut by se mělo vztahovat pouze na domény Evropské unie, ale nikoliv domény .com. S tím ale nesouhlasí Evropská unie – je tedy na obzoru další spor?reklama
V loňském květnu se světem roznesla zpráva, že za určitých okolností mají lidé právo být na internetu zapomenuti. Stalo se tak poté, co španělský občan vyhrál soud na Soudním dvoru EU, kde požadoval po Googlu, aby vymazal jeho jméno z výsledků vyhledávání. Když uspěl, v podstatě to znamenalo, že kdokoliv jiný by se soudil, tak by taktéž vyhrál.

Provozovatelé vyhledávačů – tedy nejen Google – musí dbát na výsledky vyhledávání, které jsou poskytnuty třetími stranami, ale přesto se objevují v hledání.

Google celou situaci vyřešil tak, že když kdokoliv vyhledává informace na google.cz, google.sk, zkrátka na doméně pocházející z EU, výsledky vyhledávání neobsahují kritické informace. Tímto vyřešil problém, že zákony v EU a zákony třeba v USA jsou jednoduše jiné, takže z USA je získání informací legální. Problém ale vyvstává, když někdo vyhledává z domény google.com, protože v tom případě lze inkriminované výsledky dohledat.


google picture


To se nelíbí Evropské unii, která po Googlu chce, aby tyto výsledky blokoval pro uživatele, kteří se nacházejí v EU a kteří vyhledávají z jakékoliv domény. Google to však odmítá, protože se mu jeho řešení zdá dostatečné.

Otázka je, jak se tento spor dále vyvine, protože je technicky možné, aby Google inkriminované výsledky cenzuroval jen na území EU. Je pravděpodobné, že Soudní dvůr Evropské unie začne kauzu znova projednávat. A že nejde jen o pár jmen, dokazuje nedávné prohlášení Googlu, že obdržel více než 212 000 požadavků na zapomenutí.

Zdroj: www.pcworld.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Dnes,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře