www.svethardware.cz
>
>
>

Magic Leap získal "za video" dalších 827 miliónů dolarů

Magic Leap získal "za video" dalších 827 miliónů dolarů
, , aktualita
S rozmachem virtuální reality se rozvíjí i rozšířená realita, v té se však jedná o začleňování virtuálních objektů do přirozeného světa. Například startup Magic Leap získává na svou realizaci další příspěvky.reklama
Zatím nejznámějšími projekty pro rozšířenou realitu jsou v současnosti HoloLens od Microsoftu a Google Glass, Magic Leap ovšem demonstruje animované 3D objekty, které přirozené zapadají do interiérů.

Magic Leap vznikl v roce 2010, loni získal od investorů, mezi nimiž byli i Google a Qualcomm, finanční injekci ve výši 542 milionů dolarů. Nyní však obdrží další příspěvky od investorů a mělo by se jednat o 827 miliónů dolarů. Celkově to tak dělá téměř 1,4 miliardy dolarů kapitálu, který má Magic Leap k dispozici.

Magic Leap však zatím nepředvedl ani prototyp svého projektu, vypustil jen demonstrační videa a nějaké snímky. Na záběry z brýlí se můžete podívat na videu níže.


Na videu z října tohoto roku nebylo podle výrobce použito žádných efektů, má se jednat o záběry přímo z brýlí.

Obraz bude tvořen digitálním světelným polem, které bude vytvářeno speciálními brýlemi, jež si uživatel nasadí na hlavu. Společnost bude používat technologii, která projekci 3D obrazu vytváří až přímo v oku, to slibuje i vysoké rozlišení. Začleňování virtuálních objektů do prostředí bude opravdu realistické, protože software bude brát v potaz skutečné předměty kolem nás, jejich tvary a povrchy.


Magic Leaps umožňuje hrát hry v reálném prostředí, potenciál má i ve věcech vzdělávání, sledování filmů nebo v oblastech vědy.

Zdroj: forbes.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek