www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MAINGEAR Spark: herní mini PC s AMD

MAINGEAR Spark: herní mini PC s AMD
, , aktualita
Společnost MAINGEAR vypustila na trh již dříve ohlášený minipočítač Spark, který je určen pro hry a vybaven je APU a grafickým čipem od AMD. Přichází v malé červené skříňce, která nám asi něco připomíná, že?reklama
Počítač MAINGEAR Spark vypadá úplně stejně jako Gigabyte BRIX Gaming, akorát má na sobě logo firmy MAINGEAR. Nebudeme se ale zabývat tím, co mají společného a raději se podívejme na to, co nám Spark nabídne.

V malé černo-červené krabičce se nachází čtyřjádrové APU AMD A8-5557M pracující na 2,1 až 3,1 GHz, jenž by moderní hry moc nerozpohyboval, kdyby neměl po ruce čip Radeon R9 M275X se 2 GB paměti GDDR5. Ten je kompatibilní s DirectX 11 a připraven i pro DirectX 12 a samozřejmě i AMD Mantle.

MAINGEAR Spark dále podporuje až 16 GB paměti DDR3 na 1600 MHz (dva volné SO-DIMM), má čtyři porty USB 3.0, jeden slot mSATA pro SSD s kapacitou až 512 GB a také 2,5" pozici pro pevný disk nebo SSD s rozhraním SATA 6 Gbps. Dále tu máme aktuální generaci rozhraní Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0, rozhraní HDMI a DisplayPort

Počítač může být dodán s operačním systémem Windows 7 (Professional/Ultimate), Windows 8.1 nebo i bez těchto systémů. MAINGEAR totiž svůj Spark na letošním CES 2014 prezentoval i jako Steam Machine, tedy počítač vybavený operačním systémem Steam OS. Volitelné příslušenství pak bude zahrnovat i gamepad XBOX PC a také televizní kit s tunerem a dálkovým ovladačem.

Ostatní specifikace:
  • Lokální síť: Gigabit LAN (Realtek RTL8111G)
  • Audio: Realtek ALC269
  • WiFi: IEEE802.11b/g/n,/ac 2,4 a 5 GHz, Bluetooth: v4.0/ 3.0+HS, 2402MHz - 2483MHz
  • Rozšiřující sloty: 1x mSATA slot a 1x mini-PCIe zabraný kartou WiFi + Bluetooth 4.0
  • Napájení: 135W adaptér: AC 100-240V, výstup: DC 19 V, 7,1 A 
  • I/O porty: 1x HDMI, 1x Mini DisplayPort, 4x USB 3.0, 1x RJ45, 1x Audio, 1x Kensington
  • Cena: $699 za verzi bez OS (+ 4 hry zdarma s celkovou hodnotou $200 - AMD Reward Program)

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek