Malí roboti dokáží vytvářet mikrostruktury

Malí roboti dokáží vytvářet mikrostruktury
, , aktualita
SRI ve spolupráci s projektem DARPA vyvinuli malé roboty, kteří s neskutečnou rychlostí dokáží vytvářet různé mikrostruktury. Tento výzkum je důležitý pro trend stálého zmenšování přístrojů.reklama
Výzkumníci v Silicon Valley vynalezli roboty minimální velikosti, kteří dokáží vyrábět mikrostruktury, které jsou natolik malé, že je už není možno vyrobit ručně nebo stroji. I sami roboti jsou malí, mají pouze 2 milimetry čtvereční.

Vývojáři jsou členové týmu SRI International, což je neziskové a nezávislé vývojářské centrum v USA, které slouží často vládě nebo průmyslu obecně. Konkrétně tento projekt je financován projektem DARPA (Defense Advanced Projects Agency), tedy odnoží vojenského vývoje a výzkumu v USA.

Vědci vyvinuli několik druhů malých robotů. Ti nejmenší fungují na bázi magnetů, které mají umístěné ve spodní části svého těla. Takovýto robot se dokáže pohybovat tak rychle, že za sekundu překoná 100x svou vlastní délku.

Druhý typ je mnohem větší, jeho velikost je už 1 centimetr čtvereční a už má malé mechanické nožičky, kterými může zachycovat malé součástky nebo kapičky kapalin.

Pomocí takovýchto robotů již byl vytvořena jedna mikrostruktura. Je to důležitý krok k nové generaci produktů, protože dnes sílí trend zmenšování věcí.

Zdroj: PCWorld Foto: Martyn Williams
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik