www.svethardware.cz
>
>
>
>

Marea: nejrychlejší transatlantický kabel od MS a Facebooku

Marea: nejrychlejší transatlantický kabel od MS a Facebooku
, , aktualita
Společnosti Microsoft a Facebook oznámily, že spojí své síly při výstavbě dosud nejrychlejšího transatlantického datového kabelu, který bude položen mezi Spojenými státy a Španělskem, a překoná tak vzdálenost 6600 km.reklama
Kabel Marea je tak společným podnikem společností Microsoft a Facebook, které jím chtějí spojit Evropu se Spojenými státy, respektive posílit datové spojení mezi nimi. Jak je vidět z následujícího obrázku, propojeno bude baskické Bilbao s Virginia Beach, která je překvapivě v americkém státě Virginia. Společnosti předpokládají, že s výstavbou a pokládáním kabelu začnou letos v srpnu a práci dokončí do října příštího roku.

Kabel bude poveden na dálku kolem 6600 kilometrů a se svými osmi páry optických spojů bude nejrychlejší mezi podmořskými kabely. Konkrétně to bude kapacita 160 Tb/s.

Microsoft se tak s Facebookem rozhodl zvolit poněkud jinou trasu, než jako obvykle transatlantické kabely využívají. Ty totiž typicky končí na jedné straně v New Yorku nebo poblíž v New Jersey a dle Microsoftu za tím stojí snaha zajistit stabilní a spolehlivé spojení. Je rozhodně logické a příhodné, aby datové kabely nevycházely stále ze stejných míst, neboť nikdo neví, co se na nich může stát.

Proč se ale k takovému kroku odhodlaly zrovna tyto společnosti? Jejich cílem je totiž zajistit si dostatečnou přenosovou kapacitu využitelnou pro jejich cloudové systémy. Zvláště Microsoft na to poukazuje se slovy, že zaznamenává stále vyšší nároky svých uživatelů na přenosová data spojená s cloudovými službami jako Bing, Office 365, Skype, Xbox Live a Microsoft Azure. Kabel Marea má tak pomoci uspokojit budoucí poptávku a také jsou tu jisté, ale nijak neupřesněné možnosti pro další upgrade, a tím i zvýšení datové propustnosti kabelu.

Zdroj: Extremetech
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek