www.svethardware.cz
>
>
>

Massdrop Infinity Keyboard: DIY mechanická klávesnice

Massdrop Infinity Keyboard: DIY mechanická klávesnice
, , aktualita
Komunita Massdrop oznámila, že dokončila vývoj mechanické klávesnice Infinity Keyboard a zájemci si už mohou objednat svůj kus. Dostanou přitom stavebnici s vlastnoručně zvolenými komponentami.reklama
Infinity Keyboard od Massdrop je tedy klávesnice dodávaná ve stylu dodělej si sám, což může být pro leckoho zajímavý bonus. A výhodou je jistě to, že si každý bude moci vybrat tlačítka i čepičky samotných kláves. Vývoj této klávesnice přitom ovlivňovalo na 1300 uživatelů, kteří hlasovali snad o každém jejím aspektu. Ovlivnili tak její design, použité komponenty i výslednou cenu.

Klávesnice samotná má poněkud spartánský design. Její základ je tvořen volitelným ocelovým profilem, do nějž je zasazena odpovídající deska plošného spoje (rozložení kláves si tedy můžeme vybrat) a tu budeme osazovat tlačítky a příslušnými čepičkami. Pro připojení se využije rozhraní USB a doprovodný software je otevřený a vyvinutý Jacobem Alexanderem, který byl ve zprávě označen za světového experta na klávesnice. Software nám umožní funkce kláves programovat zcela dle libosti.

Pokud si klávesnici objednáte, připravte se na to, že její sestavení potrvá zhruba hodinu a v jeho průběhu vás čeká také nějaké pájení. Na výběr přitom budeme mít mezi různými tlačítky Cherry MX nebo Matias (ALPS) a čepičkami Black / Blank PBT od Signature Plastics. Konkrétní nabídka tlačítek obsahuje Cherry MX Brown, Red, Black, Clear, Blue a pak Matias (ALPS) Tactile Quiet nebo Click. Co se týče rozložení kláves, k dispozici je standardní US nebo jistý design Hacker.

Logika klávesnice nabídne plný N-key rollover, což bychom od takovéhoto modelu očekávali. Co se týče zmíněných čepiček PBT od Signature Plastics, pak ty mají být velmi odolné, ovšem k výsledné ceně přidají dalších 35 USD. A pokud si namísto Cherry MX vybereme k PBT ještě tlačítka ALPS, výsledná cena naroste o 45 USD. Massdrop ale uvádí, že odměnou za to bude velmi dlouhá životnost klávesnice.


- rozložení Hacker se od standardního liší jen v dimenzování spodní řady kláves -


Zmínili jsme základní cenu, přičemž ta je 129 USD, ovšem může být ještě výrazně nižší. Pokud si klávesnici objedná více než 100 lidí, a že to je velmi pravděpodobné, měla by cena klesnout pod 100 USD. Musíme k ní ale přičíst i poštovné, které může klidně dosáhnout třetiny celkové ceny. Pokud tedy máte zájem, pak se rozhodněte do 14 dní, které máte na provedení objednávky. První kusy se začnou rozesílat na sklonku tohoto roku, 26. prosince.

Zdroj: Massdrop
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře