www.svethardware.cz
>
>
>

Materia 101: 3D tiskárna s Arduinem

Materia 101: 3D tiskárna s Arduinem
, , aktualita
Téma 3D tiskáren už není v médiích tak často propírané jako dříve, ale i tak se čas od času objeví nějaká novinka, která je pozoruhodná i pro běžného uživatele. V případě nového Materia 101 to platí dvojnásob.reklama
Nová 3D tiskárna Materia 101 je totiž postavena na známé otevřené platformě Arduino, takže to platí i pro ni, a také bude na poměry 3D tiskáren velmi levná. I tak bude ale zaměřena spíše pro nadšence, kteří v ní najdou novou hračku, jež jim zprostředkuje vstupenku do světa 3D tisku. Ten je a bude nakloněn spíše profesionálům, jako jsou designéři, návrháři a další podobné procese. 3D tisk má ale velký potenciál se rozšiřovat i daleko za dosavadní hranice, ale o tom někdy jindy, podívejme se na Arduino Materia 101.

Nová tiskárna staví na základní desce Arduino Mega 2560, firmwaru Marlin a na jejím vývoji spolupracoval také Sharebot. Dle doporučení výrobce je Materia 101 ideální pro začátečníky a také vzdělávací instituce, jež takto mohou pro své studenty velmi levně získat první 3D tiskárnu, na níž se naučí základy tisku.

Specifikace tiskárny Arduino Materia 101 říkají, že jde o typ využívající technologii FFF (Fused Filament Fabrication), s jejíž pomocí dokáže pokrýt prostor 140 x 100 x 100 mm (+/- 5 mm). Co se týče rozlišení pro postavení tiskové hlavy (X a Y), pak to je 0,06 mm a výška jedné tištěné vrstvy (Z) může být už 0,0025 mm. Tiskárna využívá strunu materiálu PLA o průměru 1,75 mm a průměr trysky tiskové hlavy je 0,35 mm. PLA je pak taveno při teplotáchh 200 - 230 °C, ovšem mezi oficiálně nepodporované, ale otestované materiály pro tisk patří také Cristal Plex, PLA Thermosense/Sand/Flex, termoplastický polyuretan a PET.

Rozměry samotné tiskárny jsou 310 x 330 x 350 mm, hmotnost 10 kg a spotřeba činí 65 W.Na fotografiích si můžete všimnout také displeje s rozlišením 20 x 4 znaků.

Co se týče dostupnosti a ceny, pak veřejnost si bude moci tiskárnu Arduino Materia 101 poprvé prohlédnout od 3. do 5. října na Maker Faire Rome. K dispozici bude někdy později, a to v exkluzivně v Arduino Store za 600 euro v podobě kitu a za 700 euro v podobě již hotového sestaveného produktu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek