www.svethardware.cz
>
>
>

Matrox C900: jednoslotová karta pro až devět displejů

Matrox C900: jednoslotová karta pro až devět displejů
, , aktualita
Společnost Matrox se sice již dávno stáhla ze souboje výrobců herních grafických karet, ale stále působí na trhu s profesionálními kartami zaměřenými na provoz více displejů nebo jiných zobrazovacích zařízení. Mezi ty patří o nová C900.reklama
Matrox C900 je tedy jednoslotová karta, která dokáže přímo obsloužit až devět displejů s rozlišením Full HD, což znamená i to, že je vybavena devíti obrazovými konektory. Jedná se konkrétně o devět mini HDMI, jež by se do jedné řady na záslepku nevešly, a tak jsou částečně ve dvou řadách.

Devět displejů s rozlišením 1920 x 1080 dokáže karta zásobovat obrazem s obnovovací frekvencí 60 Hz, přičemž je možné je uspořádat do videozdi 9 x 1 s celkovým rozlišením 17280 x 1080 nebo 3 x 3 s rozlišením 5760 x 3240.

Spotřeba karty C900 evidentně nebude vysoká, na což ukazuje její malinký a nízký chladič. Karta je vybavena rozhraním PCI Express 3.0 x16 a také 4 GB videopaměti, je kompatibilní s API DirectX 12 i OpenGL 4.4 a může být synchronizována s další kartou svého typu nebo s modely C680 pro 6 Full HD displejů. S touto kartou tak dokáže jeden systém obsloužit až 18 nebo 15 monitorů/panelů/projektorů.

Pro nastavení multimonitorového zobrazení poslouží software Matrox PowerDesk, který umožní přesně nastavit okraje obrazu a také pracovat s EDID (Extended Display Identification Data) pro rychlou konfiguraci více monitorů. Matrox C900 bude poprvé ukázána veřejnosti příští týden na ISE 2016 v Amsterdamu a v prodeji bude od druhého čtvrtletí.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek