www.svethardware.cz
>
>
>

Matrox na svých kartách využije GPU od AMD

Matrox na svých kartách využije GPU od AMD
, , aktualita
Společnost Matrox pamatujeme jako rivala společností ATI, NVIDIA a dalších. Kdysi dávno, když si ve světě grafických karet konkurovalo mnohem více firem než dnes, byl Matrox známý i mezi hráči PC her. Takže vrací se, nebo ne?reklama
Matrox pochopitelně z trhu s grafickými kartami nezmizel, jen přestal konkurovat firmám NVIDIA a ATI, dnes tedy AMD. Orientuje se především na profesionální karty, které nabízí mnoho grafických výstupů, takže už stojí mimo hlavní proud. Ovšem nyní se rozhodl, že využije čipy konkurenční společnosti AMD, čímž se z něj v podstatě stane AIB partner.

Výsledkem mají i nadále být grafické karty určené pro profesionály a ne hráče, které se na trhu prý objeví již brzy. Využity budou pochopitelně čipy architektury Graphics Core Next vyráběné 28nm procesem, a to konkrétně čipy skládající se z 1,5 miliardy tranzistorů. Matrox konkrétní typ neprozradil, ale dle počtu tranzistorů by mělo jít o čipy Cape Verde XT, které jsou součástí karet Radeon R7 250X. Odpovídá tomu i další údaj, a sice 128bitové paměťové rozhraní.

Matrox ještě zmínil, že použité čipy jsou kompatibilní s DirectX 12, OpenGL 4.4, OpenCL 1.2 a Shader Model 5.0. I zde se pak uplatní software Matrox PowerDesk, který slouží ke správě obrazových rozhraní. Na informace o konkrétním produktu su však budeme muset počkat. Jisté je jen to, že Matrox se nyní nebude spoléhat pouze na vlastní grafické procesory a využije konkurenční řešení. Nezařadí se tak ale mezi klasické AIB partnery firmy AMD, protože se bude i nadále věnovat profesionálním řešením.

Zdroj: TZ Matrox
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek