www.svethardware.cz
>
>
>

mbed Device Platform: Internet věcí dle ARM

mbed Device Platform: Internet věcí dle ARM
, , aktualita
Společnost ARM ohlásila, že přichází s aktualizovanou technologickou sadou mbed Device Platform, která je určena pro Internet věcí a skládá se z potřebného hardwaru a také softwaru, čili operačního systému.reklama
ARM mbed Device Platform je hlavním tématem konference ARM TechCon 2015, která právě probíhá v kalifornské Santa Claře. V rámci této platformy je nabízena řada technologií, a to mbed Device Connector, mbed OS (zatím jako Technical Preview) a pak dvojice referenčních designů pro nositelný IoT hardware a monitorovací zařízení. Tyto technologie jsou určeny pro firmy a organizace, které mohou díky nim nasadit velké množství propojených IoT zařízení a systémů.

ARM tedy nabízí celé řešení pro Internet věcí, které má umožnit nasazení v podstatě v jakékoliv škále, tedy od malých systémů po komplexní IoT soustavy založené na tisících propojených zařízení, která tak budou moci třeba sledovat dopravní situaci v celém městě nebo monitorovat práci ve velké továrně.

mbed Device Connector je vývojářský nástroj či služba, která je k dispozici zdarma pro až 100 zařízení napojených do cloudu a umožní zpracovávat až 10.000 událostí za hodinu. Vývojáři si ji tak mohou vyzkoušet zdarma před tím, než ji jako placenou službu nasadí ve velkých projektech. ARM slibuje dobré zabezpečení, jednoduché nasazení a snadnou škálovatelnost.

Stále ve vývoji je pak mbed OS, který je tedy již k dispozici jako Technical Preview. Jedná se o modulární systém šitý na míru procesorům Cortex-M a využívající nové standardy jako například Thread. Jde o bezdrátové rozhraní, které má zajistit zabezpečené a spolehlivé připojení různých IoT zařízení, přičemž se myslelo také na spotřebu.

Nakonec tu mámedva referenční designy, a to mbed Wearable a mbed Smart City. První se točí kolem nositelných zařízení a firmám poslouží k tomu, aby zkrátili dobu vývoje samotných produktů. Ve výchozí podobě jde o náramek s bezdrátovým rozhraním, který slibuje dlouhou výdrž na baterie, a to až dva měsíce. mbed Smart City se zase zaměřuje na monitorování infrastruktur a využívá síťové protokoly Sub-GHz 6LoWPAN & CoAP

mbed IoT Device Platform má již slušnou komunitu čítající nějakých 150.000 vývojářů, a to včetně velkých firem jako Alcatel-Lucent, Delta, ON Semiconductor, PixArt, Renesas, SK Telecom a Western Digital. Využít se také bude moci s cloudovými platformami IBM Bluemix nebo Microsoft Azure.

Zdroj: ARM mbed
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů