www.svethardware.cz
>
>
>

Mechanická klávesnice nyní i s Androidem

Mechanická klávesnice nyní i s Androidem
, , aktualita
Čínská firma Acooo si připravila PC oneBoard Pro+ ve stylu starých domácích počítačů jako Commodore nebo Sinclair. Všechen potřebný hardware je v kovovém trupu klávesnice, přičemž bude možné jej upgradovat.reklama
Základem pro Acooo oneBoard Pro+ tedy je kovové tělo klávesnice, která využívá různobarevně podsvícená mechanická tlačítka, a to typu Cherry MX Black, přičemž ta dnes už nebývají tak často využívána jako Red či Brown. Nicméně to není na tomto produktu nejzajímavější. V kovové schránce se ukrývá také potřebný hardware pro provoz celého počítače využívajícího operační systém Android, takže není divu, že jde o platformu s procesorem ARM.

Hlavní hardwarová výbava je přitom umístěna v modulu, který je určen pro slot připomínající mobilní SO-DIMM, takže je zřejmé, že ji bude možné časem snadno vyměnit za výkonnější hardware. Otázka ovšem je, zda tento koncept přežije a Acooo v budoucnu s potřebným upgradem vůbec přijde na trh, ovšem to by stejně mělo zajímat především zákazníky v Číně, nebo ty, kteří nemají obavy s objednáváním hardwaru přímo z čínských obchodů.

Aktuální hardwarová výbava zahrnuje Rockchip RK3288 SoC se čtyřmi jádry ARM Cortex-A17 na frekvenci 1,8 GHz a grafickým jádrem Mali-T764, na něž je napojeno rozhraní HDMI. Vedle toho tu mámě 2 GB operační paměti, 16 GB úložného prostoru a slot pro až 32GB kartu SDHC. Vedle toho tu máme i porty USB a také rozhraní Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0.

Klávesnice se dá využít i normálním způsobem pro připojení k libovolnému PC, ale to by nás přišla draho. Na AliExpress se totiž prodává za 299 USD.

Zdroj: techreport.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek