www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Mění se vzhled Windows 10 postupně k horšímu?

Mění se vzhled Windows 10 postupně k horšímu?
, , aktualita
Všimli jste si postupných změn vzhledu uživatelského rozhraní Windows 10? Například ikony, které přetrvaly několik verzí po sobě, najednou vypadají jinak. Nelíbí se vám? Tak to určitě nejste sami. Kritika těchto změn navíc poslední dobou sílí.reklama
Určitě jste zaznamenali, že se s každým dalším sestavením Windows 10 Technical Preview postupně mění vzhled systému. Postupně změnily například ikony složek, ikona „Tento počítač“, ikona pro „Síť“ i další. Podle uniklých screenshotů neveřejného sestavení 10009 jsou teď aktuálně nové ikony koše, ovládacích panelů i ikony diskových jednotek.

Ono to celé vypadá jako banalita, ale na internetu už se stihla zdvihnout změna nevole. Nové ikony jsou totiž v porovnání s těmi, na které byli uživatelé zvyklí z předchozích verzí, slušně řečeno poněkud zvláštní a divné.

Nespokojení uživatelé v diskuzích (například tady přímo u Microsoftu) mluví o ošklivých, příšerných a obludných ikonách. Často se objevuje úvaha, jestli ty nové ikonky skutečně dělal profesionální grafik, nebo jestli nejde jen o narychlo „spíchnuté“ ikony, jakousi dočasnou verzi, která se ještě změní. A aby to nebylo úplně jednoduché, někteří uživatelé naopak nové ikony vítají.


Ikony v Microsoft Windows 10


Logickým a v diskuzích se často opakujícím argumentem je, proč Microsoft prostě nenabídne uživatelům možnost volby vzhledu uživatelského rozhraní a nedá jim víc verzí ikon na výběr. Rozhodně by to uklidnilo ty, kterým se nový design prostě nelíbí.

Podstatná je ale jedna věc, jelikož Microsoft opakovaně vyzývá uživatele ke zpětné vazbě, máte možnost se vyjádřit přímo na jeho webu. Stačí se zaregistrovat a můžete dát průchod svým emocím. Ať už je váš názor jakýkoli.

Také se pozvolna mění umístění některých dlouhodobě zažitých ovládacích prvků. Například ikona Windows Update se už v posledním veřejném sestavení 9926 přesunula z Ovládacích panelů do Nastavení. Přestože se ani tahle změna vždy nesetkává s pozitivní odezvou, dá se spíše pochopit než nové ikony. Microsoft se prostě jen snaží zlepšit ovladatelnost i na dotykových zařízeních.

Teď nezbývá než čekat na další sestavení Windows 10 TP a věřit, že se design jejich uživatelského rozhraní začne pro změnu měnit k lepšímu.

Zdroj: Neowin
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář