www.svethardware.cz
>
>

Metal Gear Solid V spolkl už 80 mil. USD a přinesl rozkol v Konami

Metal Gear Solid V spolkl už 80 mil. USD a přinesl rozkol v Konami
, , aktualita
V posledních dnech na povrch vyplynuly nelichotivé informace týkající se společností Konami a Kojima Productions, která vyvíjí hru Metal Gear Solid V. Týkají se jednak velmi vysokého rozpočtu, ale také mírně řečeno složitých pracovních podmínek zaměstnanců.reklama
Mezi firmou Konami a Hideo Kojimou to není zrovna růžové, o čemž se ví již nějakou dobu a už od začátku jejich spolupráce to nebylo ideální partnerství. Situace se ale v poslední době značně vyostřila, přičemž se točí především kolem hry Metal Gear Solid V a jejího rozpočtu. Ten dosáhl až na částku kolem 80 milionů dolarů, což předtím rozhodně nebylo v plánu. Kojima tak postupně žádala o více a více peněz na vývoj dalšího dílu této populární série. A když firma Konami zaznamenala velký úspěch se hrou Dragon Collection, která byla vyvinuta za méně než milion dolarů pro mobilní zařízení, rozhodla se s Hideo Kojimou ukončit spolupráci, jakkoliv je relace mezi MSG V a Dragon Collection nelogická a následná reakce nesmyslná. Nicméně právě úspěch Dragon Collection má být prý tím hlavním důvodem, proč Kojima u Konami končí, i když v tom spíše můžeme vidět poslední kapku.

Vývoj Metal Gear Solid V už spolkl tolik finančních prostředků, že Konami muselo vývoj jiných titulů dočasně pozastavit. Jde o Suikoden a Tokimeki Memorial, což tedy nejsou v našich končinách zrovna známé a očekávané hry. Firma se také rozhodla upravit svou strategii a zaměřit se více na remaky a mobilní hry, jejichž vývoj je podstatně levnější než u konzolových a PC titulů.

Jiným tématem jsou pracovní podmínky v Konami a Kojima Productions, které bychom mohli označit i za šikanu zaměstnanců. Ti v práci nemohou používat internet, což je to nejmenší. Vedle toho nemají ani přiděleny stálé e-mailové adresy, aby byl jejich kontakt s okolním světem složitější. Přidělovány jsou dočasné adresy vytvořené z náhodně generovaných znaků. Firmy také pečlivě sledují a regulují přestávky svých zaměstnanců, kteří jsou za každé své zdržení potrestáni, třeba veřejným pokáráním. Zaměstnanci jsou také sledováni kamerami a pokud má nadřízený pocit nebo údaje o tom, že někdo ve své práci zaostává, třeba i grafik nebo programátor, je potrestán prací na lince nebo úklidem v prostorách firmy.

I tyto praktiky se musely podepsat na celkovém výkonu firmy a na tom, že Kojima Productions byla rozpuštěna a Konami drasticky mění svou strategii.

Zdroj: WCCFtech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů