www.svethardware.cz
>
>
>

Metroid vypadá v Unreal Enginu 4 krásně!

Metroid vypadá v Unreal Enginu 4 krásně!
, , aktualita
Máme zde další video, které ukazuje přepracovanou hru v Unreal Enginu 4. Nyní se ale konečně můžeme dočkat ukázky, jež poběží i na novém DirectX 12, který přišel s nedávno oficiálně představenými Windows 10.reklama
Dneska tu máme hru Metroid upravenou od vývojáře CryZENx. Jedná se o demo s názvem Sun Temple. Ukázka je opravdu povedená, využívá Unreal Enginu 4 téměř naplno.


Doporučuji se zaměřit hlavně na práci se světlem. Zajímavé odlesky lze spatřit na samotné zbrani. Velmi dobře lze odrazy světla vidět v čase 0:58. Na lesklý povrch míří přímé sluneční světlo, které má jinou intenzitu na různě nakloněných površích.

Dále tam můžeme vidět velmi povedený odraz světla ze stěny na zemi. Ten nemá ostré hrany, protože ani zeď není jednolitá. Také můžeme na stěně spatřit odlesky od zbraně. Neměli bychom zapomínat ani na tmu na pozadí, do které světlo postupně a reálně přechází.

Pěkná scenérie se nám naskytne po čase 1:30. Vývojář využil snad plného potenciálu Unreal Enginu 4 při tvoření vln na hladině a následně odrazu světla. Ten je reálně rozmáznutý, ale přitom zachovává tvar objektů.

V té samé scenérii si ale můžeme všimnout i několika nesvárů. V první řadě fouká vítr, ale listy na stromech se nehýbou. A zadruhé se zřetelně nepohybují ani mraky. To je škoda, protože Unreal Engine 4 nabídne zajímavé částicové efekty, které se na to dají použít.

Mnohé by ale zajímalo, na jakém počítači bylo video vytvořeno. Na YouTube běží bezproblémově ve Full HD rozlišení a v 60 fps. Naštěstí byla odhalena sestava, se kterou bylo dílo vytvořeno.

Procesor byl od Intelu a konkrétně se jednalo o model i7-4790K na frekvenci 4,8 GHz, jíž bylo dosaženo i díky vodnímu chlazení. O grafický výkon se starala přetaktovaná karta GTX 980 Ti EVGA Superclocked+. Paměti RAM běžely na 2400 MHz a měly celkem 32 GB v zapojení 4×8 GB. Jen pro zajímavost - o napájení se staral 630 Watt Thermaltake 80+ Germany.

Zdroj: slashgear.com

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik