www.svethardware.cz
>
>
>

Micro Lego Computer: malinký počítač z kostiček

Micro Lego Computer: malinký počítač z kostiček
, , aktualita
Výrobce počítače Mini Lego Computer zveřejnil detaily o nových a ještě menších počítačích Micro Lego Computer, které budou sestaveny z plastových dílků stavebnice Lego. Jde přitom o modulární počítač, čili snadno rozšiřitelný.reklama
Modular Micro Lego Computer staví na známé platformě Intel NUC, takže bohatě stačí, aby se do něj vešla příslušná základní deska, na které může být veškerý potřebný hardware. Ale také nemusí, a právě proto tu jsou také externí moduly pro pevný disk nebo čtečku karet s USB hubem. Vybrat si přitom budeme moci mezi modely s pátou generací (Broadwell) procesorů Intel Core i3, i5 a i7.

Micro Lego Computer od Mika Schroppa má rozměry 127 x 127 x 100 mm a je celý vytvořen z plastových kostek a sám pak vypadá jako přerostlá kostka 2x2. Ale díky tomu, že jde o Lego, jej můžeme sami všelijak přestavovat a spojovat jednotlivé moduly do jednoho celku. Prostě je to Lego. Na obrázku tak můžete vidět černý hlavní modul s deskou, červenou čtečku karet s USB porty a tenký modrý modul pro pevný disk či SSD.

Co se týče specifikací a verzí, pak nejslabší model začíná na 599 USD a obsahuje procesor Core i3-5010U s Intel HD 5500, 4 GB paměti DDR3, 120GB SSD, moderní AC Wi-Fi a Bluetooth 4.0, ventilátor Noctua pro chlazení (v Lego skříních jsou potřebné otvory) a potřebný spínaný zdroj slibující vysokou efektivitu. Nejdražší pak nabídne Core i7-5557U se svou Iris 6100 a 16 GB paměti RAM, a to za 879 USD. Pak si ale budeme moci vybrat i vlastní model, čili by neměl být problém dodat Micro Lego Computer v podobě Barebone (či snad kompletně bez hardwaru?).

Výrobce si chystá i další verze počítače z Lega, které nabídnou větší výběr barev a tvarů. Všechny budou mít společného to, že obsahují rozhraní USB 3.0, jeden audio výstup a také rozhraní Mini HDMI, Mini DisplayPort a Gb Ethernet. Chystána je také herní verze se silnější grafikou a je otázka, zda Schropp pro ni využije jen silnější integrovanou Intel Iris Pro nebo nějaké jiné řešení se samostatnou grafikou. Je naprosto zřejmé, že si bude muset vybrat něco z nabídky výrobců těchto malých desek s pravděpodobné je, že to bude Iris Pro.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře