www.svethardware.cz
>
>
>

Micro Raspberry Pi 3: počítač ve slotu SO-DIMM

Micro Raspberry Pi 3: počítač ve slotu SO-DIMM
, , aktualita
Raspberry Foundation si právě chystá pro vypuštění na trh nový Micro Raspberry Pi 3, který přijde v podobě modulu pro slot SO-DIMM. Do těchto slotů se obvykle instalují paměťové moduly, ovšem nyní to bude celý počítač.reklama
Micro Raspberry Pi 3 tak můžeme označit za počítač v počítači, neboť sám o sobě bude moci pracovat jen těžko. Bude k tomu potřebovat slot typu SO-DIMM a nějaký hostitelský systém nebo alespoň desku vybavenou potřebnými fyzickými rozhraními. Sám o sobě má totiž pouze spoj pro piny ve slotu SO-DIMM.

Samotná Raspberry Foundation mluví o zařízení Compute Module, který je určen pro specifické paměťové sloty na základní desce mateřského počítače. Ty poskytnou potřebné datové spojení i napájení. Zařízení bude mít svou výbavou blízko ke klasickému Raspberry Pi 3, ale bude pochopitelně daleko menší.

Ve výbavě Micro Raspberry Pi 3 bude 64bitový procesor ARM, na němž bude moci pracovat systém Linux a také Microsoft Windows 10 pro IoT. Více toho o specifikacích není známo, snad jen to, že ve výbavě nenajdeme rozhraní Wi-Fi.

K čemu bude takové zařízení vhodné? Nadace Raspberry doufá, že s jeho pomocí prorazí na trhu s průmyslovými počítači, a tak by měl být její Micro Raspberry Pi 3 určen k ovládání továrních zařízení. Výhodné má být právě i použití slotů SO-DIMM, které jsou levnější než PCI či DIMM a dokáží zajistit spolehlivé datové spojení.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře