www.svethardware.cz
>
>
>
>

Micron bude možná akvizován čínskou společností

Micron bude možná akvizován čínskou společností
, , aktualita
Americká společnost Micron Technology by mohla být dle šuškandy již brzy akvizována čínskou společností Tsinghua Unigroup, což je nyní pod drobnohledem analytiků, kteří se snaží předpovědět, k čemu by taková událost vedla. Mluví se především o přesycení trhu.reklama
Finanční analytikové tedy věří, že zvěsti o akvizici Micronu společností Tsinghua Unigroup by mohl vést k velkému navýšení výrobní kapacity, neboť očekávají, že nový majitel by poté začal budovat nové továrny, aby s jejich pomocí získal vyšší podíl na trhu s paměťmi DRAM a pravděpodobně i NAND Flash. Pak by ale mohlo snadno dojít k tomu, že trh s těmito paměťmi bude přesycený, což by ale pro samotnou firmu Tsinghua nemusel být velký problém, neboť za ní stojí čínská vláda, která ji ovládá.

Je jasné, proč by Tsinghua Unigroup měla mít o Micron zájem. Čína by zajisté uvítala to, že by disponovala vlastními výrobními kapacitami pro paměti DRAM a NAND Flash, stejně jako potřebnými technologiemi a duševním vlastnictvím. Čínští výrobci elektroniky by pak mohli získat stabilní zdroj těchto pamětí a společnosti jako Samsung, SanDisk či SK Hynix by na čínském trhu získali silnou konkurenci.

V současnosti je polovina veškerých počítačových pamětí produkována v Jižní Koreji a zbytek se vyrábí ve Spojených státech, Japonsku, Singapuru a na Tchaj-wanu. A zatímco jihokorejští výrobci Samsung a SK Hynix průběžně navyšují své výrobní kapacity pamětí DRAM, americký Micron se svým partnerem Inotera v produkci DRAM spíše stagnuje ve snaze vyvažovat nabídku a poptávku, aby udržoval ceny pamětí v potřebné hladině.

Navýšením výrobních kapacit by tak na trhu vznikl přebytek DRAM, čili jejich ceny by šly dolů, stejně jako zisk jejich výrobců. Pro zákazníky by to samozřejmě mělo svá pozitiva, ale pro výrobce samotné ne. Dle analytiků z Morgan Stanley by pak Tsinghua Unigroup mohla nízké marže účinně řešit pomocí zisků z prodejů čipů typu SoC, které produkují jí ovládané firmy Spreadtrum Communications a RDA Microelectronics. Však se očekává, že poptávka po SoC v nejbližších letech bude značně růst i díky vývoji Internetu věcí. Nicméně nejdříve by muselo dojít k akvizici Micronu a o tomto tématu oficiální zdroje zatím mlčí.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější paměti
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik