www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Micron se Seagate uvádí výkonná 4TB SSD

Micron se Seagate uvádí výkonná 4TB SSD
, , aktualita
Společnosti Micron Technology a Seagate Technology včera ohlásily svá první společně vyvinutá SSD určená pro datová centra. Micron přitom má své modely a Seagate zase své, ale v základě by mělo jít o to samé.reklama
Micron tak uvádí na trh sérii S600DC a Seagate zase sérii S1200.2, přičemž obě používají paměti NAND Flash od Micronu a technologie pro SAS od Seagate. Nová SSD tak využívají rozhraní SAS, a to rovnou dva porty SAS 12 Gb/s, které mohou spřáhnout svou propustnost.

V obou případech také jde o 2,5" modely, které dosahují kapacity až 4 TB a nabízí rychlost čtení a zápisu 1800 MB/s a 800 MB/s, což samozřejmě platí pro sekvenční operace. Slušná je také hodnota IOPS, která dosahuje až 210.000.

Řádné podnikové SSD musí nabídnout také ochranu dat, přičemž zde jde o plnou end-to-end ochranu i pro případ výpadku napájení a pak je tu také TCG šifrování. Seagate a Micron také nabízí různé verze schopné vydržet různé zatížení, které se u moderních SSD označuje hodnotou DWPD. Ta označuje, kolikrát je SSD schopno denně zapsat objem dat odpovídající jeho kapacitě, a to po dobu platné záruky. Firmy mají nabízet modely s jedním, třemi, deseti a dvacetipěti DWPD. Otázka je, zda se takové modely s 1 a 3 DWPD vůbec nějak fyzicky liší, nebo jde pouze o nějakou formu rozšířené záruky.

Micron S600DC a Seagate 1200.2 SAS SSD přijdou na trh již v tomto měsíci. Seagate se tak tímto svým krokem pouští dál na půdu SSD a možná že časem připraví i modely pro běžné spotřebitele, i když tomu se firma zatím důsledně vyhýbala.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik