www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft a Google ukončují pětiletý patentový spor

Microsoft a Google ukončují pětiletý patentový spor
, , aktualita
Společnosti Microsoft a Google se rozhodly, že raději ukončí svůj již pět let trvající spor. Soudní pře probíhaly ve Spojených státech a v Německu a týkaly se různých technologií včetně vyhledávačů a porušování příslušných patentů.reklama
Spor firem Microsoft a Google zahrnoval přibližně 20 soudních případů vedených u amerických a německých soudů. Firmy se vzájemně obviňovaly z porušování patentů týkajících se mobilních telefonů, rozhraní Wi-Fi, videokomprese, instantních zpráv a dalších funkcí a technologií. Firmy se dohodly, že raději budou spolupracovat, spory vyřeší jinak a zaměří se raději na to, aby mohly svým zákazníkům přinést lepší produkty. O této dohodě ale nebyly zveřejněny žádné detaily, takže se nedozvíme třeba to, zda byly spory jen smeteny ze stolu, nebo nějaká strana přišla s mimosoudním finančním vyrovnáním.

Ukončení sporů mezi Microsoftem a Googlem se týká také soudních pří ohledně firmy Motorola Mobility a proslýchá se, že se o to zasloužilo především nové vedení Microsoftu v čele s CEO Satyou Nadellou. Již dříve o něm analytici mluvili jako o šéfovi, který mění image své firmy vzhledem k jiným technologickým společnostem z nepřátelské v přátelskou, což je prý vidět i v přístupu Microsoftu k Linuxu a vypuštění různých verzí Microsoft Office pro konkurenční operační systémy.

Dle Reuters již obě společnosti pracují na prosazení jednotného patentového soudu pro Evropskou unii a také na vývoji volně dostupné technologie pro streamování videa přes Internet.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek