www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft Arcadia: streamované hry po Internetu

Microsoft Arcadia: streamované hry po Internetu
, , aktualita
Další "velká věc", kterou si společnost Microsoft chystá, bude Arcadia. Jde o systém pro streamování her, ale i vybraných aplikací, u nichž to bude mít smysl. Na starost jej mají lidé v Operating Systems Group.reklama
Divize Microsoftu vyvíjející operační systémy, respektive zbrusu nový tým, který do ní spadá, bude mít tedy na starost i zbrusu nový Streamovací systém Arcadia. Nejde přitom o novou myšlenku, však streamování her vykreslovaných díky výkonu vzdáleného serveru není nijak nové, ale také nejde o nic, co by bylo ve světě rozšířené a známé. Však sám Microsoft v září minulého roku ohlásil vývoj služby Rio, která také měla nabídnout streamované hry, ovšem její vývoj byl poté zrušen. Arcadia tak má na ni navázat.

Arcadia by dle prvotních infromací mohla stavět na firemní cloudové technologii Azure, o níž slýcháme již přinejmenším čtyři roky. Ovšem prozatím se nedá mluvit o něčem konkrétním, však je jasné, že když Microsoft byl sotva schopen dát dohromady tým vývojářů, nemůže jít o již hotovou věc. Arcadia tak prozatím nebyla ani oficiálně představena a zdá se, že ještě nějakou dobu nebude.

Dle spekulací by se služba Arcadia měla zaměřit na hry pro Xbox, což je celkem logické. Cílem by pak měly být mobilní telefony a tablety, u nichž je v dnešní době výkon v porovnání s konzolemi a PC stále ještě velmi limitujícím faktorem. Šlo by tak o alternativku k funkci remote-play u konzolí Sone PlayStation 4 a službě PlayStation Now. Otázka pak je, zda se Microsoft zaměří pouze na své platformy, což vzhledem k jeho nedávným aktivitám není pravděpodobné. Však Microsoft v poslední době začal ve vývoji aplikací upřednostňovat konkurenční mobilní platformy iOS a Android, na což dosavadní příznivci Windows Phone často jen nevěřícně koukají a nad Lumiemi lámou hůl.

Budem tedy sledovat, zda se "další velká věc", jakou Microsoft zmiňuje v inzerátu hledajíc nové zaměstnance, nakonec podaří.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek