www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft asi bude distribuovat W10 také na flashdiscích

Microsoft asi bude distribuovat W10 také na flashdiscích
, , aktualita
Na webu se objevila informace, dle níž se Microsoft vůbec poprvé chystá distribuovat svůj operační systém také na prostých flash discích, což by měla být další z možností toho, jak jej dostat k zákazníkům.reklama
Již dlouho víme, že systém Windows 10 si budeme moci prostě a jednoduše stáhnout pomocí služby Windows Update a nejspíše už na vás také v oznamovací oblasti vykoukla okýnková ikonka nabízející možnost upgradu. To tedy pokud máte originální systém Windows 7 nebo novější. Nyní se ale krom online distribuce a prodeje krabicových verzí s DVD objevila další potenciální možnost, a to koupě systému na flash disku.

Bylo by to pouze a jen vhodné, však dnes už zdaleka ne každý počítač a zvláště ty ultramobilní, nemá k dispozici optickou mechaniku, zatímco USB port najdeme všude. Instalace z něj by tak byla daleko pohodlnější a potenciálně i rychlejší než z optického disku. Výše uvedený screenshot pochází od WinFuture a dle něj by měly být k dispozici přinejmenším verze Windows 10 Home a Professional, každá současně ve 32bitové a 64bitové podobě. Cena za verzi Home je 144 USD (3500 Kč) a za Professional bychom dali 238 USD (5800 Kč).

Je tedy zřejmé, že uvedené ceny systému na flash disku jsou vyšší než již potvrzené ceny jinak distribuovaných Windows 10 (krabicové i stahované). Microsoft totiž již uvedl, že Home bude stát 119 USD a Professional přijde na 199 USD, takže bychom si připlatili 24 až 38 dolarů pouze za samotný flash disk, což je podezřele moc. Však 16GB flash disk dnes seženeme za dvě stovky a nejspíše by stačil i jen 8GB. Uvidíme tedy, zda uvedené ceny budou odpovídat realitě a můžeme jen doufat, že ne. Každopádně každý jen trochu schopný uživatel si může sám vytvořit instalační flash disk sám, pokud tu tedy nebude nějaká neočekávaná překážka.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik