www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft demonstruje použití HoloLens při vzdělávání

Microsoft demonstruje použití HoloLens při vzdělávání
, , aktualita
Microsoft se v poslední době snaží ukazovat, k čemu všemu se může hodit jeho chystaný systém rozšířené reality HoloLens. Nyní se můžeme podívat na video, které demonstruje jeho možnosti při vzdělávání.reklama
Nové video je tedy o potenciálu tkvícím v brýlích Microsoft HoloLens, které nabízí rozšířenou realitu. Ta na rozdíl od virtuální reality mixuje reálný svět s počítačovou grafikou a v tomto případě do oné grafiky patří lidské tělo. Pomocí HoloLens se tak budeme moci lépe učit lidskou anatomii, prohlížet si různé tkáně, celé orgány, a to samozřejmě bez zkoumání reálných mrtvol.

Microsoft svou novou ukázku připravil ve spolupráci s Case Western Reserve University, jejíž studenti a učitelé už měli možnost si HoloLens vyzkoušet a podívat se na to, v čem jsou lepší virtuální 3D modely v porovnání s prostými ilustracemi v učebnicích. Jde především o to, že tyto modely jsou interaktivní, takže si je můžem různě natáčet, zkoumat i vnitřní části orgánů, díky čemuž mohou studenti lépe zjistit, jak jednotlivé části těla pracují a spolupracují. Je to pro ně také zábavnější forma než studování knih, bez čehož se ale samozřejmě i tak neobejdou. Hololens ale není k dispozici pouze medikům a jejich učitelům. Na zmíněné univerzitě tuto technologii testuje také oddělení Art History and Anthropology, čili historie umění a antropologie.


Video ukazuje, jak může jeden objekt sledovat více lidí, z nichž každý má své brýle a také vůbec poprvé máme možnost se zhruba podívat na to, jaký úhel pohledu můžeme od HoloLens očekávat (např. viz čas 1:37). Není zrovna široký, a to zvláště ve vertikálním směru. To ostatně již dříve uváděli ti, kteří si mohli brýle vyzkoušet, ovšem pak už se názory liší na to, zda je takový úhel pohledu dostačující, nebo ne. Pochopitelně bude záviset především na tom, jaký a jak velký objekt sledujeme.

Microsoft také ohlásil, že zřídil fond s 500.000 dolarů, z nějž se budou čerpat peníze na granty. Těch bude maximálně pět, každý po 100.000 USD a přiloženo bude ještě deset brýli HoloLens.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek