Microsoft DirectX 12 už v 20. března?

Microsoft DirectX 12 už v 20. března?
, , aktualita
Na Game Developers Conference 2014, která se koná v San Franciscu, si Microsoft přichystal novinku a poodhalí nové grafické rozhraní DirectX 12. Že bychom se dočkali náhrady "jedenáctky" po dlouhých pěti letech?reklama
O novém grafickém rozhraní DirectX 12 se nijak zvlášť nemluvilo, nicméně již za dva týdny, přesněji řečeno 20. března 2014 v 10 hodin ráno se na konferenci GDC 2014 (Game Developers Conference) dozvíme o tomto novém grafickém rozhraní v příspěvku DirectX: Evolving Microsoft's Graphics Platform.


Microsoft DirectX 12


O novém rozhraní zatím víme jen to,že bude dávat důraz na co nejlepší práci s hardwarem nejen u PC, ale také u tabletů, smartphonů a konzolí. Nynější verze DirectX 11 byla představena již v roce 2009 a má tak na kontě zhruba 5 let. Novinka by se podle prvních ohlasů měla funkčností hodně přibližovat řešení Mantle. Mezi hlavní partnery projektu patří AMD, Intel, NVIDIA a také Qualcomm.

Zdroj: www.anandtech.com, blogs.msdn.com
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře