www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft drasticky omezil úložný prostor na OneDrive

Microsoft drasticky omezil úložný prostor na OneDrive
, , aktualita
Před rokem ohlásil Chris Jones z Microsoftu nabídku neomezeného datového úložiště pro uživatele Office 365 a již dříve jsme také dostali různé bonusy na OneDrive třeba za aktivaci zálohování fotek. To se nyní mění a k horšímu.reklama
Chris Jones s velkou pompou ohlásil neomezené úložiště pro uživatele Office 365 dne 27. října 2014. To jim tedy moc dlouho nevydrželo, protože od příštího roku budou mít předplatitelé Office 365 Home, Personal nebo University maximálně 1 TB prostoru na OneDrive. Stejně tak budou zrušeny nabídky 100GB a 200GB úložného prostoru pro nové uživatele a zůstane pouze nabídka 50 GB za 1,99 USD za měsíc platná od příštího roku. Čili za stejnou částku dostaneme poloviční prostor a 200 GB si předplatit už nebudeme moci.

Microsoft svaluje vinu na údajné uživatele, kteří zneužívali této služby a na OneDrive si ukládali celé filmové knihovny. V jednom případě si tak měl uživatel na svůj OneDrive uložit celých 75 TB dat, což je asi 14000násobek průměru. Jak konkrétně tedy Microsoft reaguje?
  • Předplatitelé služeb Office 365 Home, Personal a University už nebudou mít neomezené úložiště na OneDrive, ale maximálně 1 TB
  • Nabídky 100GB a 200GB budou zrušeny a zůstane pouze 50 GB (1,99 USD / měsíc)
  • U OneDrive zdarma bude snížen limit z 15 GB na 5 GB a zrušeny budou všechny udělené bonusy

Pokud máte předplaceny Office 365 a na OneDrive více než 1 TB dat, dostanete rok na to, abyste s tím něco provedli, což platí i pro účty zdarma překračující 5 GB. Pokud máte předplaceno 100 a 200 GB, nemusíte se obávat, ale noví uživatelé už tuto nabídku nedostanou.

Microsoft tak nabízí na OneDrive zdarma dokonce o 2 GB méně prostoru, než když s touto službou začínal a pro porovnání, na Google Drive máme k dispozici 15 GB.

Zdroj: Microsoft
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář