www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft je vnímán jako třetí společensky nejodpovědnější organizace v USA

Microsoft je vnímán jako třetí společensky nejodpovědnější organizace v USA
, , aktualita
V průzkumu organizace Good.Must.Grow. byly zjišťovány názory na společenskou odpovědnost organizací. Jedním z dotazů bylo, kterou organizaci respondenti vnímají jako společensky nejodpovědnější. Microsoft skončil jako třetí, Google devátý a Apple patnáctý.reklama
Nejprve k metodice šetření – šlo o online průzkum, respondenty byly obyvatelé USA. Takže šlo o elektronický dotazník a je otázka, nakolik jsou v takovém případě výsledky reprezentativní – tj. jestli šlo o dostatečně velký a dostatečně náhodný vzorek. Respondentů bylo pouhých 1021 a způsob výběru popsán nebyl, takže se o tom dá přinejmenším lehce pochybovat.

Nicméně i přes to jsou výsledky zajímavé. Po vyhodnocení odpovědí na otázku, která organizace (jakákoli) jim připadá jako společensky nejodpovědnější (jednoduše řečeno jako nejvíc „sociální“), skončil jako třetí Microsoft. Jako devátý skončil Google a jako patnáctý Apple.


Good.Must.Grow - výsledky průzkumu


Jelikož nebyly publikovány důvody, které vedly respondenty k výběru konkrétní organizace, dá se jen spekulovat, proč jsou výsledky právě takové. U Microsoftu spekulují zdroje, že jde o výsledek charitativních aktivit jeho zakladatele Billa Gatese. Takže Microsoft se pravděpodobně svezl na filantropii svého bývalého šéfa, který je dodnes vnímán jako symbol společnosti.

Mimochodem Gatesových nadace, Bill & Melinda Gates Foundation, je největší dobročinnou organizací na světě a její zakladatel jí dal do vínku mnoho miliard dolarů. A tohle jsou v USA dobře známá fakta a proto možná respondenti často uváděli Microsoft. Ten sice nemá s charitativní činností manželů Gatesových přímo nic společného, ale fakticky Billu Gatesovi peníze na charitu vydělal.

O důvodech umístění Googlu a Applu zdroje neuvádí nic, tak to zkusme sami. U Googlu to může být dáno jeho často opakovanou (až omílanou) filozofií „don‘t be evil”. U Applu může být důvodem jeho obliba u jeho zákazníků, kteří ho vnímají jako ikonu a zřejmě mu přisuzují i sociální odpovědnost. Nebo ji zaměňují za zákaznicky orientovaný přístup, který se Applu určitě upřít nedá. A ostatně do konceptu sociální odpovědnosti i patří. Jestli vás napadá něco rozumnějšího, určitě to napište do diskuze.

Ještě připomenutí, že to šetření opravdu není úplně reprezentativní. Spíš to byl jenom rychlý marketingový průzkum, než solidně pojatý sociologický výzkum. Ostatně Good.Must.Grow je organizace zaměřená právě na marketing, byť zabarvený sociálně zodpovědně. Zejména ta velikost vzorku by seděla tak na Českou republiku, na USA by to chtělo respondentů poněkud víc.

Zdroj: Huffington Post, WinBeta
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik