www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft koupí tvůrce hry Minecraft za 2 miliardy dolarů

Microsoft koupí tvůrce hry Minecraft za 2 miliardy dolarů
, , aktualita
Společnost Microsoft oznámila, že bude kupovat společnost Mojang AB, která stojí za známou hrou Minecraft. Součást celé operace zřejmě bude také odchod zakladatele společnosti Markuse Perssona.reklama
Dohoda o prodeji společnosti Mojang AB, která stojí za tvorbou hry Minecraft, bude s největší pravděpodobností uzavřena příští týden. Podle dostupných informací je odhadovaná cena prodeje přes 2 miliardy amerických dolarů, tedy aktuálně přes 45 miliard korun.

Microsoft i Mojang odmítli celou akvizici jakkoli komentovat. Z vnějšího pohledu se jedná o poměrně nečekaný krok, zejména z toho důvodu, že se Markus o větších korporacích v minulosti nevyjadřoval zrovna pozitivně.

Minecraft od roku 2009 prodal již více, jak 50 milionů kopií. Společnost se sídlem ve Stockholmu za loňský rok vygenerovala zisk 100 milionů dolarů, takže se nejedná ze strany Microsoftu zrovna o výstřel do tmy. Naopak - Microsoft očekává, že se mu podaří zisk ze hry ještě více zvednout.

K tomu všemu nakonec ještě přibývá poslední informace, která spočívá v plánovaném ochodu Markuse Perssona z Mojangu po realizaci celé akvizice.

Zdroj: TheVerge
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře