www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft kupuje kanadskou společnost Datazen, specialistku na mobilní BI

Microsoft kupuje kanadskou společnost Datazen, specialistku na mobilní BI
, , aktualita
Redmondský gigant kupuje kanadskou společnost Datazen, která je předním odborníkem na mobilní business inteligence (BI) aplikace. Jde o další kamínek do mozaiky nové strategie „mobile first, cloud first“.reklama
Business Intelligence je oblast, kde se těsně potkává podniková informatika s podnikovým řízením (managementem). Jde o kombinaci technologických nástrojů a znalostí lidí (analytiků, manažerů). Znalosti zahrnují jak vědomosti, tak dovednosti, které společně umožňují efektivně analyzovat a interpretovat data. Cílem business intelligence je podporovat a zlepšovat rozhodování podniku v obchodních záležitostech.


Datazen - mobilní aplikace


Business intelligence zahrnuje celý proces od extrakce dat z relačních databází či jiných zdrojů dat, přes jejich transformaci a nahrání do datových skladů. Pak už nastupuje zpracování dat z datového skladu, jehož nedílnou součástí je jejich vizualizace. Právě ta je „parketou“ Datazenu, který produkuje špičkový software pro Windows, iOS a Android.

Tento software je optimalizovaný pro SQL Server Analysis Services od Microsoftu. Celá akvizice je tudíž rozumná a Microsoft si takto doplňuje portfolio svých služeb v oblasti business inteligence. Nyní bude pokrývat celý řetězec služeb od relační databáze (jeho SQL Server) až po koncové mobilní aplikace od Datazenu. Jinak Microsoft má v oblasti BI vlastní desktopové řešení v podobě SQL Server Reporting Services.


Datazen - mobilní aplikace


Microsoft může využít schopnosti Datazenu ve dvou ohledech. Jednak přímo posílí portfolio vlastních řešení v dané oblasti, jednak může využít kanadské zkušenosti i v jiných produktech. A nemusí jít zrovna o mobilní aplikace. Business Inteligence má své místo i na desktopu a určitě vám na mysl přichází třeba Excel.

Přece jen si neodpustíme si jednu jízlivou poznámku na okraj. Také tak docela nechápete, proč někdo vůbec provádí vizualizaci dat na malém displeji mobilního zařízení, když mnohem větší prostor a komfort nabízí pořádně velký kancelářský monitor, nebo v horším případě aspoň notebook? Prostě na větší displej se zákonitě vejde víc informací (grafů, tabulek) a o tomhle business inteligence přesně je.

Spokojí se tihle manažeři a analytici s omezeními malých zařízení, nebo prostě nemají jinou možnost, protože mají tak málo času, že musí pracovat s mobilem či tabletem někde na cestách?

Zdroj: WinBeta
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik