www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft má designové kombo klávesnice a myši s Bluetooth

Microsoft má designové kombo klávesnice a myši s Bluetooth
, , aktualita
Microsoft ukázal své dvě nejnovější periferie, a to klávesnici a myš v kitu s označením Designer Bluetooth Desktop Keyboard and Mouse. Jedná se o vcelku jednoduše vypadající periferie s elegantním provedením.reklama
Microsoft Designer Bluetooth Desktop Keyboard and Mouse je tedy kombo klávesnice a myši určené pro desktopové počítače, ale díky rozhraní Bluetooth je budeme moci připojit i k jiným zařízením, třeba k notebookům či tabletům. Hlavní výhoda je tedy zřejmá a tkví v použitém rozhraní, přičemž nevýhodou zase je, že budeme muset používat baterie. Konkrétně to jsou dvě AAA baterie, a to jak pro klávesnici, tak pro myš.- klikněte pro zvětšení -


Klávesnice je velmi tenká, a tak mají klávesy velmi nízký zdvih a v podstatě jde o notebookovou klávesnici chiclet. Jednotlivé bloky kláves v ní nejsou vůbec nijak odděleny, takže je na jejím povrchu v podstatě jen jeden blok, což bude poněkud ztěžovat orientaci po hmatu. Při párování na klávesnici poblikává dioda v tlačítku Escape, která má také prodloužený tvar. Klávesu se zpětným lomítkem pak na svém místě musí trpět Enter, který tak zabírá jen jeden řádek, ale zato je poměrně dlouhý. Klávesy F jako obvykle slouží i pro nastavení zvuku či ovládání multimédií a pak tu jsou také funkce Search, Share, Devices a Settings pro Windows 8.

Myš má stejnou barvu jako klávesnice, tedy tmavě šedou až černou a také poměrně nízké tělo. To napovídá, že Microsoft myslel na to, aby tato sestava v zavazadlu nezabírala moc místa. Do její výbavy patří pouze dvě hlavní tlačítka a rolovací kolečko. Celý set můžeme pomocí Bluetooth spárovat se zařízeními se systémy Windows RT/8/8.1 (nebo staršími) a také s Androidem 4.4 a novějším nebo Mac OS X 10.10 a novějším. Rádiové rozhraní zde nenajdeme.

Designer Bluetooth Desktop Keyboard and Mouse přijde na bezmála sto dolarů.

Zdroj: Anandtech
Nejpopulárnější klávesnice
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek