www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft má nové periferie pro Windows 10

Microsoft má nové periferie pro Windows 10
, , aktualita
Microsoft jako obvykle při příležitosti vydání nového operačního systému obměňuje také svou nabídku periferií, a tak se dočkáme nových myší, klávesnic i celých setů. Podívejme se tedy, jaké to jsou.reklama
Nové periferie by tedy měly nabídnout různé možnosti ovládání systému Windows 10 a jak říká Microsoft, jde o myši a klávesnice od lidí, kteří tento systém vytvořili. Nové produkty jsou konkrétně tři, a to klávesnice a dvě myši, jež jsou všechny bezdrátové. Klávesnice dostala označení Wireless Desktop 900 a bude se prodávat za 50 liber, čili něco přes 1900 Kč. Nabídnout má jednoduchý a moderní design a tichá tlačítka pro komfortní psaní. Dosah bezdrátového rozhraní je jako obvykle 10 metrů a co se týče speciálních funkcí pro Windows 10, ty umožní rychle otevřít OneNote, spravovat virtuální desktopy a využít asistentku Cortanu.

Vedle této klávesnice je vyfocena nová myš Wireless Mouse 900 v ceně pod 1200 Kč, která má jednoduché zpracování se základní nabídkou tlačítek. V obou případech je spojení klávesnice a myši s počítačem šifrované pomocí AES.

A pak tu máme další bezdrátovou myš, která ale už nevyužívá rádiové rozhraní, ale Bluetooth 4.0 SMART. Jde o Bluetooth Mobile Mouse 3600 ve stejné ceně jako Wireless Mouse 900, přičemž v tomto případě si budeme moci vybrat mezi třemi barvami - černou, modrou a červenou. Má také kolečko umožňující naklápení doleva a doprava, které tak supluje tlačítka zpět a vpřed. To by logicky mohla nabídnout i rádiová verze, ačkoliv to zpráva nezmiňuje. Tyto produkty přijdou na trh v půlce října.

Vedle toho si Microsoft připravil i aktualizované verze třech sad klávesnice a myši, a to Wireless Desktop 850 (dříve 800), the Wireless Desktop 3050 (dříve 3000) a Wireless Comfort Desktop 5050 (dříve 5000). Všechny dostaly funkce pro ovládání Windows 10 a AES šifrování, takže jde také ve všech případech o bezdrátové periferie, ale to je jasné už z jejich označení. První jmenovaná sada přijde na trh nejdříve, a to v září, přičemž na ostatní si také budeme muset počkat do října.

Jejich cena se bude pohybovat mezi 40 a 70 dolary, čili cca 1000 až 1750 Kč. Navíc by se měla chystat i nová verze klávesnice Sculpt Comfort Keyboard, která také dostane funkce pro Windows 10.


Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek