www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft nabízí 100 dolarů za přechod na W8.1

Microsoft nabízí 100 dolarů za přechod na W8.1
, , aktualita
Už dlouho se ví, že Microsoft se zanedlouho chystá ukončit podporu operačnímu systému Windows XP, což s sebou pro jeho uživatele nese jistá rizika. Firma chce uživatele motivovat k přechodu na nový systém, a to i finančně, což však platí jen pro USA a Kanadu.reklama
Microsoft tak nezapomíná uživatelům systému Windows XP neustále připomínat, že jejich systém se za chvíli ocitne bez podpory, což znamená žádné aktualizace a záplaty na chyby v zabezpečení. Počítače s Windows XP tak zůstanou po 8. dubnu vydány napospas novým hrozbám, které zůstanou ze strany Microsoftu bez reakce.

Firma tak chce podpořit přechod na systém Windows 8.1, což jde ruku v ruce i s nákupem nového počítače, neboť lze předpokládat, že Windows XP uživatelé neprovozují na moderním hardwaru. Na svých stránkách informuje o třech benefitech, a to jednak úspoře 100 USD při koupi Surface 2 Pro nebo vybraných PC v hodnotě nad 599 USD, pak tu je 90 dní speciální podpory zdarma a nakonec služby firmy Laplink, která si vezme na starost přenos dat ze starého počítače na nový, a to pro uživatele také zdarma. Jak již bylo řečeno, tyto výhody bohužel platí pouze v autorizovaných obchodech Microsoftu v USA a Kanadě, a to do 15. června.

Windows XP jsou Microsoftem podporovány již 12 let, takže se dá říci, že již dva roky přesluhují. Stále jde ale o velmi rozšířený operační systém, který provozují firmy i domácnosti. Jejich popularita byla na vrcholu v roce 2007, kdy se jejich podíl na trhu vyšplhal na 76 procent. Nicméně ani dnes není jejich podíl na trhu zrovna malý. Některé zdroje zabývající se průzkumem trhu udávají něco málo přes 10 procent, ale častěji se dočteme o cca 30 procentech, což z Windows XP činí druhý neoblíbenější desktopový operační systém hned po Windows 7, zatímco Windows 8 má mít právě jen kolem 10 %.

Zanedlouho již tedy uvidíme, co se bude po ukončení tohoto stále velmi rozšířeného systému dít. Je celkem pochopitelné, že Microsoft se všelijak snaží uživatele přimět k přechodu na nový systém a pokud bude aspoň částí vyslyšen, mohlo by to znamenat i oživení trhu s PC, především AiO a notebooků či počítačů 2 v 1. O tom se zmiňují i zástupci firmy Hewlett-Packard, kteří již před rokem říkali, že konec éry systému Windows XP může pro prodeje PC udělat víc než nástup Windows 8.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek