www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft natrvalo vypne MSN Messenger

Microsoft natrvalo vypne MSN Messenger
, , aktualita
Společnost Microsoft se rozhodla kompletně ukončit svou nyní již v podstatě historickou službu MSN Messenger. Tentokrát definitivně, což zahrnuje i Čínu, kde tato služba stále fungovala. Nahradí ji Skype.reklama
Službu MSN Messenger si mnozí uživatelé pravděpodobně pamatují z dob, kdy byly v kurzu internetové komunikátory typu AIM, ICQ a podobně. Kdo tyto časy pamatuje, tak nyní zřejmě nostalgicky vzpomíná na to, jak si registroval svůj první účet u ICQ.

V dnešní době je to ovšem již poměrně úsměvné, jelikož ICQ a podobné služby již byly prakticky nahrazeny jinými, postatně praktičtějšími cloudovými alternativami. To ovšem Microsoft již v minulosti oznámil (plánoval službu odstavit v prvním čtvrtletí 2013) a také v podstatě zrealizoval, přičemž dodal, že se hodlá zaměřit na populárnější a perspektivnější službu Skype.

To dávalo smysl zejména v souvislosti s integrací tohoto komunikačního nástroje do Windows Phone (a fakticky i Windows 8.x v podobě aplikace pro Metro). Výjimku tvořila Čína, kde byla služba zachována. Tedy alespoň do této chvíle. Microsoft nyní oznámil ukončení (a faktické vypnutí) služby MSN i v Číně, a to do konce října letošního roku.

Důvodem je s největší pravděpodobností narůstající zájem o službu QQ od čínského subjektu Tencent, který z celkem pochopitelných důvodů nalákal spoustu tamních uživatelů. Od listopadu tedy budou muset uživatelé v Číně začít vyžívat Skype, pokud budou mít zájem o komunikátor z dílny Microsoftu.

Zdroj: VentureBeat
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře