www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Microsoft nebude podporovat nová CPU na starých Windows

Microsoft nebude podporovat nová CPU na starých Windows
, , aktualita
Na konci minulého týdne Terry Myerson z Microsoftu zveřejnil na blogu příspěvek, který se týkal podpory nových procesorů na starších verzích Windows, tedy 7 a 8.1. Jejich uživatelé z tohoto příspěvku asi nebudou nadšeni.reklama
Terry Myerson (Microsoft Executive Vice President, Windows and Devices Group) tedy ohlásil rozhodnutí dále omezit podporu operačních systémů Windows 7 a Windows 8.1. V prvé řadě byl Terry nadšen z toho, jaké hardwarové inovace si pro nás chystají firmy jako Intel, AMD, HP či Lenovo, ocenil přínos aktuálních procesorů Intel Core 6. generace, čili Skylake, ovšem pak se dostal k tématu podpory zákazníků využívajících systémy Windows 7 a Windows 8.1.

Z vyjádření je vidět, jak moc chce Microsoft nutit uživatele těchto systémů k tomu, aby přešli na nejnovější verzi, čili Windows 10. Na blogu se tedy píše, že příští procesorové generace, čili AMD Bristol Ridge a Intel Kaby Lake, budou podporovány pouze nejnovější verzí systému Windows. To prý Microsoftu umožní, aby systém lépe přizpůsobil danému hardwaru a zároveň zajistil bezproblémovou kompatibilitu se starším hardwarem. Jinými slovy, Windows 10 budou jedinou podporovanou verzí systému na procesorech Intel Kaby Lake, Qualcom 8896 a AMD Bristol Ridge. Microsoft tedy ani nebude čekat na Zen a rovnou to spustí na jaře, kdy mají dorazit APU Bristol Ridge, stále 28nm čipy vycházející z architektury Bulldozer.

Dále Myerson oznámil, že hardware založený na procesorech Skylake bude na Windows 7 a 8.1 podporován do 17. července 2017. To znamená, že tyto počítače by dle představ Microsoftu měly být v příštích 18 měsících aktualizovány na Windows 10, aby nepřišly o jeho podporu. Uživatelé se pak dočkají pouze těch nejdůležitějších aktualizací týkajících se zabezpečení a Microsoft bude tyto aktualizace vypouštět pouze v případě, že neohrozí spolehlivost a kompatibilitu systémů Windows 7 a 8.1 na jiných zařízeních.

Samotný systém Windows 7 ale bude dále podporován do 14. ledna 2020, kdy skončí rozšířená podpora a Windows 8.1 bude podporován ještě po dobu dalších třech let. To se ale dle nejnovějších informací nebude týkat budoucího hardwaru, který tedy na starších systémech samozřejmě bude v zásadě fungovat, ale nebudou podporovány jeho nové funkce.

Zdroj: blog.windows.com
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře