www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft o upgradu na W10: někteří si počkají

Microsoft o upgradu na W10: někteří si počkají
, , aktualita
Operační systém Windows 10 přijde na trh na konci tohoto měsíce, a tak se Microsoft rozhodl, že nás bude informovat i o tom, jakým způsobem jej bude distribuovat, kdo bude mít přednost a kdo si počká.reklama
Windows 10 přijdou na trh 29. července a každý, kdo na to má nárok, si může již zamluvit svou kopii systému. Nicméně je jasné, že řada ze zájemců nebude moci přejít na Windows 10 hned, jak budou k dispozici. Přednost dostanou jiní. Vedle toho se dozvíme i to, že podniky, školy a jiné organizace nakupující více licencí budou moci získat své klíče od 1. srpna.

Microsoft na svém blogu tvrdí, že svou kopii Windows 10 si rezervovaly už miliony uživatelů, a proto, aby předešel internetovým zácpám, bude zpřístupňovat možnost upgradu po vlnách. Nejdříve dostanou své kopie ale OEM partneři, kteří je nainstalují na nové počítače a jiná zařízení, která se začnou po 29. červenci prodávat, to je samozřejmé. Pak budou na řadě prodejci počítačů po celém světě, aby získali zkušenosti a mohli pomoci zákazníkům, kteří si již dříve zakoupili počítač s Windows 8.1, přešli na Windows 10 a s něčím si něvědí rady. Níže zobrazeným štítkem budou označena ta zařízení, která byla s Windows 10 již otestována, a mají tak bez problémů fungovat.

Co se týče široké veřejnosti, pak nejdříve se dočkají účastníci programu Windows Insider, tedy ti, kteří pomáhali Microsoftu s testováním systému. Následovat budou ostatní, přičemž Microsoft se chystá pružně reagovat na poptávku, takže v tomto ohledu nelze říci nic předem. Ještě před aktualizací bude náš počítač otestován, zda je s novým systémem kompatibilní a pak by se měla automaticky stáhnout potřebná data. Pokud v testu kompatibility vznikne nějaký problém, systém by měl nabídnout kontakt buď na autora problematické aplikace nebo výrobce hardwaru. Nicméně i pak bude možné Windows 10 nainstalovat, pokud se sami rozhodneme, že problém není vážný.

Vedle Windows 10 Pro a Windows 10 Home budou pro organizace připraveny verze Windows 10 Enterprise a Windows 10 Education, které se budou licencovat pomocí Volume Licensing Service Center (VLSC), a to od 1. srpna, jak už bylo uvedeno. Microsoft také už dříve uvedl a nyní potvrdil, že program Windows Insider bude pokračovat, takže jeho prostřednictvím i nadále budeme mít přístup k nejnovějším funkcím systému.

Zdroj: Microsoft Blog
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře