www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft Office zdarma pro studenty s ověřeným e-mailem

Microsoft Office zdarma pro studenty s ověřeným e-mailem
, , aktualita
V prosinci minulého roku společnost Microsoft spustila celosvětový program Student Advantage, který umožnil studentům škol a univerzit zdarma získat přístup k Office 365. Nyní byl přístup k této službě značně zjednodušen.reklama
Již dříve tedy mohli studenti zdarma využívat Office 365, díky čemuž ušetřili nějakých 12 dolarů za měsíc. U nás tedy stojí roční předplatné Office 365 pro domácnosti cca 2400 Kč za rok. Dříve ale musela spolupracovat především studentova alma mater, která musela o službu požádat, založit účet a objednat na jménem studenta licenci na Offfice 365.

Nyní Microsoft školu jako prostředníka z této procedury vyjmul, neboť to pochopitelně způsobovalo zdržení a různé problémy. Nyní se tak studenti mohou obsloužit sami, takže pokud chtějí mít možnost zdarma využít Office 365, potřebují pouze školní e-mailovou adresu. Nicméně podmínkou je stál to, aby se škola jako celek (či alespoň její fakulta) přihlásila do programu Microsoft Volume Licensing.


A co všechno studenti od 13 let věku dostanou? Pochopitelně to budou poslední verze aplikací Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access a Publisher, které si mohou nainstalovat až na pět počítačů PC, Mac a také na mobilní zařízení (tablety s Windows nebo iOS). Na cloudovém úložišti OneDrive budou mít k dispozici celý 1 TB prostoru a dále tu budou připraveny webové aplikace Office Online.

Office 365 zdarma jsou připraveny také pro zaměstnance škol, což tedy vstoupí v platnost až se začátkem letošního prosince a na konci zprávy jsme se dozvěděli, že nová forma registrace pro studenty je už tedy otevřena, ale zatím jen pro Spojené státy. Do celého světa se rozšíří až někdy později v tomto roce.

Zdroj: TZ Microsoft

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik