www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft omezuje nabídku Windows 8.1 s Bingem

Microsoft omezuje nabídku Windows 8.1 s Bingem
, , aktualita
Microsoft se poněkud nečekaně rozhodl omezit slevy v případě edice Windows 8.1 s Bingem na noteboocích. Pomůže mu to zvýšit příjmy z prodeje klasických edicí Windows? A nedává to novou šanci Googlu a jeho Chromebookům?reklama
Vezměme to popořadě. Microsoft nejprve nabídl OEM partnerům možnost instalovat Windows 8.1 na tablety zdarma. Šlo o zařízení s displejem do 8 palců. Loni na jaře pak nabídl výrobcům notebooků možnost instalovat jen za mírný poplatek speciální edici Windows 8.1 s Bingem.

Smyslem bylo konkurovat Googlu a jeho Chromebookům, které kvůli nízké ceně vypadaly jako nepříjemná hrozba. Zřejmě trochu počítal i s tím, že sice nezíská tolik peněz přímo z prodeje Windows, ale bude vydělávat na doprovodných službách.


Logo Windows 8.1 a logo Bing


Z Chromebooků se ale až dosud reálná hrozba nestala a Microsoft nyní změnil názor. Možnost instalovat edici Windows 8.1 s Bingem se bude týkat jen notebooků s úhlopříčkou do 14 palců. Společnost zřejmě pokládá výpadek příjmů z prodeje Windows za zbytečný a konkurenčního Googlu už se nyní nebojí.

Na druhou stranu tabletů s Windows 8.1 s Bingem se tenhle krok nedotkne. Ty se totiž v pohodě vejdou do onoho 14 palcového limitu. Možná to omezení není přísnější právě proto, že se Microsoft nutně potřebuje s Windows 8.1 v tomto segmentu prosadit.

Také vás napadá, zda jde celkově o rozumný tah? Řada lidí (zase) bude Microsoftu vyčítat, že mu jde jen o peníze. Sice všichni chápeme, že je to u firmy normální chování, ale pokušení zanadávat si na jednu z největších a nejbohatších IT společností určitě bude hodně veliké.

Jistě by bylo zajímavé vědět, jestli tenhle krok Microsoft opravdu důkladně zvážil a domyslel do všech důsledků. Ona se totiž na něj řada potenciálních zákazníků může začít dívat jako na „chamtivého strýčka“. A mohou se naštvat. Tím by mohl Microsoft paradoxně dosáhnout toho, čemu se prapůvodně chtěl vyhnout. A to je zvýšení prodejů konkurenčních Chromebooků.

Zdroj: The Register
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek