www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft OneDrive a Dropbox spojují síly

Microsoft OneDrive a Dropbox spojují síly
, , aktualita
Společnost Dropbox, jejíž služby lidé využívají pro online ukládání dat, oznámila partnerství s Microsoftem. Výsledkem bude integrace jejich služeb, čili Dropboxu s OneDrive, které tak budou moci lépe uspět v konkurenčním prostředí.reklama
Dropbox je firmou, která nabídla jednu z prvních služeb poskytujících online prostor pro ukládání dat, což se dnes označuje za součást cloudových technologií. Nicméně Microsoft se svým OneDrive (dříve Skydrive) začal ještě o rok dříve, a to 1. srpna 2007, kdy jej představil jako Windows Live Folders. Dropbox se ale zakrátko stal velmi úspěšným a v roce 2012 byl druhou největší službou svého druhu, a to hned po Apple iCloud. Za sebou tak nechal Microsoft i Google, takže si od Steva Ballmera vysloužil i pochvalu, že jde o "pěkný malý startup". Dropbox se na druhou stranu chlubil, že poskytuje úložný prostor pro 35 miliard dokumentů, prezentací a jiných materiálů aplikací MS Office.

Firmy Microsoft a Dropbox, že vzájemně integrují své služby a mobilní aplikace. Na straně Microsoftu to bude tak, že mobilní aplikace Office pro iOS, Windows Phone a Android získají přímý přístup do Dropboxu, který se tak objeví jako alternativa vedle OneDrive. Aplikace Office také dostanou funkci pro zasílání souborů uložených v Dropboxu přes e-mail, a to jako příloha nebo jako odkaz.

Na straně Dropboxu se stane to, že aplikace Dropbox Mobile v sobě integruje Microsoft Office Mobile, což umožní přímo otevírat a prohlížet či editovat dokumenty aplikací Microsoft Word, Powerpoint a Excel, aniž by bylo nutné si stáhnout a nainstalovat Office 365 Mobile. Tyto nové funkce přijdou v rámci aktualizací v příštích týdnech.

Příští rok se ale spolupráce obou firem dále prohloubí a objeví se nové funkce pro Dropbox a Office Online. Dále bude vypuštěna aplikace Dropbox pro systém Windows Phone, která by měla přijít za několik měsíců. Satya Nadella, CEO firmy Microsoft, v tom vidí příležitost pro mobilní platformy své společnosti, které stále bojují proti daleko úspěšnějším platformám firmy Google a Apple. V případě Dropboxu jde o logické partnerství, neboť šlo vždy o službu, která byla spojena se systémy Windows. Google prosazuje svůj Google Drive a Apple má iCloud, takže Dropbox byl vždy jen alternativou a nyní se může dostat do popředí. Nicméně tato dohoda prý neznamená ukončení konkurenčního boje mezi Microsoftem a Dropboxem, však nejde o žádné spojení, jako spíše vzájemnou výpomoc.

Zdroj: Dailytech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů