www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft otevřel v Bruselu Centrum transparentnosti

Microsoft otevřel v Bruselu Centrum transparentnosti
, , aktualita
Společnost otevřela v sídle Evropské unie Centrum transparentnosti (Transparency Center). Jde o jednu z mnoha aktivit v rámci jeho Vládního bezpečnostního programu (Government Security Program).reklama
Když americký whistleblower Edward Snowden nedávno prozradil mnohými už dříve tušenou a zpravodajskými službami vynucovanou existenci zadních vrátek v mnoha softwarových produktech původem ze Spojených států, způsobil tím americkým technologickým firmám nemalé problémy v zahraničí i doma. A ty je musely začít hasit.

Jelikož se vyděsili jak firemní zákazníci, tak vlády musel Microsoft začít obě strany uklidňovat. Jako řešení tohoto problému především pro veřejný sektor spustil Government Security Program, který má pomoci znovu nastolit důvěru v jeho produkty a řešení. Součástí tohoto programu bylo loňské otevření Centra transparentnosti v Redmondu.

No a teď přišel na řadu Brusel jako hlavní sídlo orgánů Evropské unie, jelikož EU je pro Microsoft rozhodně nezanedbatelný trh. Smyslem programu má být „spoluúčast vládních agentur na možnostech přezkoumání zdrojových kódu produktů společnosti Microsoft, zajištění přístupu k informacím o kybernetických hrozbách a zranitelnostech, a možnost těžit z odborných znalostí a vhledů odborníků na zabezpečení společnosti Microsoft“.


Transparency Center: Brussels


Centrum umožní vládním odborníkům přístup ke zdrojovým kódům Microsoftu a kromě toho i řešení bezpečnostních problému v zabezpečeném prostředí. Microsoft chápe otevření centra také jako svůj příspěvek k projektu Jednotného digitálního trhu, který připravuje Evropská komise.

Viceprezident Microsoftu pro bezpečnost Matt Thomlinson řekl: „Pouze zvýšení bezpečnosti digitálních řešení, která mají potenciál katalyzovat proměnu celých ekonomik, zajistí, že každý občan, podnik, nebo vláda pocítí výhody digitální revoluce.“

Jde jednak o praktický krok určený odborníkům, jednak se otevření centra dá určitě chápat jako politický signál vstřícnosti Redmondu vůči Evropské komisi a EU vůbec. Ale stejně bych si jako odborník prohlížel zdrojové kódy někde v klidu u sebe, než chodil k Microsoftu na návštěvu. Kdo ví, jak tohle bude přesně řešeno v praxi.

A také bych moc rád věděl, jak se ověřuje, že ten zdrojový kód, který je prohlížen a auditován, je skutečně právě ten, který byl zkompilován a distribuován zákazníkům. A který v podobě operačního systému, nebo nějaké aplikace používají uživatelé na svých počítačích. Tím neříkám, že Microsoftu nevěřím, ale jen by mě úplně obecně to zajímalo, jak se tohle řeší.

Jestli o bezpečnosti a auditech víte víc, určitě se podělte v diskuzi.

Zdroj: Neowin, WinBeta
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře