www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft představuje edice Windows 10

Microsoft představuje edice Windows 10
, , aktualita
V porovnání s edicemi předchozích Windows 8.1 jich je trochu víc. Přibyly dvě mobilní, jedna vzdělávací a několik pro speciální zařízení. Zbytek se podobá tomu, na co bylo pravidlem u Windows 8.1. Takže se na ně pojďme podívat.reklama
Desítky jsou určeny pro veškerá zařízení počínaje mobilním telefonem a konče velkým Surface Hubem a brýlemi HoloLens. Podle informací, které zveřejnil Microsoft, budou v návaznosti na typ zařízení a způsob jeho nasazení existovat tyto edice Windows 10:
  • Windows 10 Mobile je definitivní název edice pro mobilní telefony, phablety a menší tablety. Z vlastností oproti předchozí verzi upozorňuji na funkci Continuum, která z malého zařízení udělá po připojení k monitoru či televizi stolní počítač. Tedy pokud je lze technicky připojit. Prostě musíte mít v mobilu, phabletu či tabletu příslušný konektor. Dále stojí za zmínky Android subsystém, o kterém píšeme v jiném článku (viz tady).
  • Windows 10 Mobile Enterprise jsou edicí, kterou mohou využít pouze zákazníci s předplacenou Volume License. Funkčně je stejná s předchozí edicí, jen je navíc možnost nastavit, jak a kdy budou instalovány aktualizace. Což jistě potěší IT oddělení dotčených organizací.
  • Windows 10 Home je základní edice pro velké tablety, 2-in-1, notebooky a desktopy. Pro uživatele Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium a základní edice Windows 8/8.1 budou zdarma po dobu jednoho roku od uvedení. Jsou určeny pro domácnosti a malé firmy bez speciálních nároků na správu IT.
  • Windows 10 Pro jsou edicí rozšiřující možnosti edice Home a určené pro stejnou škálu zařízení. Navíc obsahují pokročilejší správu zařízení, vzdálenou plochu a službu Windows Update for Business, která umožní pokročilou správu aktualizací. Upgrade je po dobu prvního roku od uvedení rovněž zdarma a týká se Windows 7 Professional a Windows 8/8.1 Pro.
  • Windows 10 Enterprise je edice určená pro podniky a týká se pouze zákazníků s předplacenou Volume License (včetně Software Assurance). Takže vlastně není zdarma ve srovnání s předchozími dvěma edicemi. Možnosti a funkce jsou podobné jako u edice Pro, včetně služby Windows Update for Business.
  • Windows 10 Education je edice určená pro školy a bude dostupná pouze přes akademickou Volume License. Takže by zřejmě měla nabízet podobné možnosti správy jako edice Enterprise, ale detaily zatím nejsou úplně jasné.
  • Speciální edice se týkají zbývajících zařízení, která nepokrývají výše popsané edice. Takže budou zahrnovat herní Xbox, nástěnný Surface Hub, brýle HoloLens, stavebnici Raspberry Pi 2, zařízení pro internet věcí a další zařízení (třeba bankomaty apod.). Nebudou se dodávat samostatně, ale samozřejmě předinstalované na daném zařízení.Pro pořádek dodáváme, že pro Windows 10 budou existovat tyto třídy aplikací:
  • Windows apps – dříve nazývané univerzální aplikace. Půjde o aplikace určené od nejmenších po největší displeje a ovladatelné jak dotykem, tak klasicky klávesnicí a myší. Uvidíme, jak budou fungovat v praxi. Týkají se všech běžných edic Windows 10.
  • Windows desktop apps – klasické aplikace pro desktop (také nazývané Win32 aplikace). Netýkají se mobilních edic, pokud nebudou zabaleny do kontejneru.
  • Aplikace původem z Androidu – týkají se pouze Windows 10 Mobile a Windows 10 Mobile Enterprise, které jediné budou obsahovat subsystém pro Android.
Tak co, už jste si vybrali svou edici Windows 10?

Zdroj: Thurrott
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik