www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft přestal vyrábět Xbox 360

Microsoft přestal vyrábět Xbox 360
, , aktualita
Životnost konzolí Microsoft Xbox 360 se chýlí ke konci, neboť samotná tato firma oznámila, že ukončila její výrobu. Zákazníci si tak budou moci pořídit už pouze ty kusy, které jsou v prodejních kanálech a je jen otázka času, kdy zmizí i z nich.reklama
Konzole Microsoft Xbox 360 je na trhu již od listopadu roku 2005, takže více než deset let. Ukončení její výroby ohlásil na blogu Xbox samotný Phil Spencer z Microsoftu, dle nějž tato konzole "pomohla redefinovat celou herní generaci Microsoftu", ať to znamená cokoliv. Vyjádřil ale také poděkování těm, kteří se na jejím vývoji podíleli a uvedl, že je na jejich práci pyšný.

Spence pak rekapituloval to, co celá platforma kolem konzole Xbox 360 přinesla. Spojeny jsou s ní oblíbené herní série jako Gears of War a zlaté časy zažila také série Halo. Xbox 360 také přinesla herní komunitu Xbox Live, takže se z ní stala více než jen herní mašina, ale také zábavní a komunikační centrum. Zapomenout také nesmíme na pohybové zařízení Kinect.

V průběhu uplynulých deseti let zařídily konzole Xbox 360 dle statistik celkem 78 miliard herních hodin a dalších 25 miliard zábavy prostřednictvím jiných aplikací. Nicméně je třeba také říci, že to není nejúspěšnější konzole své doby, alespoň s ohledem na počet prodaných kusů. Konzole Sony PlayStation 3 se prodalo o něco více, a to cca 83,8 milionu kusů.

Co ale ukončení výroby znamená pro majitele Xbox 360? Ti se nemusejí obávat, že by byly v nejbližší době odstřiženi od her či služeb. Xbox Live bude pro ně stále k dispozici, takže i online hraní, možnost využití aplikací. Stejně tak zůstane v obchodu nabídka více než 4000 her a až konzole opravdu skončí, její duch přetrvá díky funkci Xbox One Backward Compatibility i na Xbox One.

Zdroj: Xbox
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek