Microsoft přestává podporovat starší verze Internet Exploreru

Microsoft přestává podporovat starší verze Internet Exploreru
, , aktualita
Microsoft se rozhodl ukončit podporu starších verzí populárního prohlížeče Internet Explorer. Aby docházelo k bezpečnostním aktualizacím a záplatám, bude třeba mít nejnovější možnou verzi prohlížeče pro daný systém.reklama
Vypadá to, že se Microsoft rozhodl bojovat proti používání zastaralých verzí svého vlastního prohlížeče Internet Explorer. V praxi to znamená, že od ledna 2016 získají bezpečnostní aktualizace a záplaty pouze ti uživatelé, kteří mají nainstalovanou nejnovější verzi prohlížeče pro svůj operační systém. Z toho plyne, že podporu ztratí všichni, kteří používají verzi Internet Explorer 8, přičemž dojde k omezení systémů, které budou získávat aktualizace pro verze 9 a 10.

Je to z toho důvodu, že např. k tomu, abychom mohli využívat nejnovější verzi prohlížeče (v tento okamžik Internet Explorer 11), potřebujeme mít alespoň systém Windows 7 a novější. Majitelé Windows Vista mohou aktualizovat maximálně na Internet Explorer 9, proto v tomto případě budou uživatelé podporu pro verzi 9 mít i nadále. Pokud bychom ale chtěli mít stejnou verzi prohlížeče na systému Windows 7, aktualizace nebudeme mít k dispozici.

Pro přehlednost uvádíme podporované verze prohlížeče vzhledem ke konkrétním verzím operačního systému Windows v následující tabulce.

Podobně je tomu u Windows Server 2008, kde je také maximální podporovaná verze Internet Explorer 9. Windows Server 2008 R2 spolu s Windows 7, 8, 8.1 a Windows Server 2012 R2 budou muset mít nainstalovanou verzi Internet Explorer 11. Výjimku tvoří systém Windows Server 2012, kde budou k dispozici aktualizace pro Internet Explorer 10.

Velmi podobné to bude v případě samotného operačního systému Windows 8, který nebyl aktualizován na nejnovější verzi 8.1. Microsoft plánuje podporovat Windows 8 pouze do ledna 2016, čili uživatelé, kteří po tomto datu nebudou mít upgradovaný systém na Windows 8.1, nebudou získávat vůbec žádné bezpečnostní aktualizace.

Microsoft své počínání v oblasti (ne)podpory svého vlastního internetového prohlížeče podkládá tvrzením, že jakmile budou uživatelé mít nejnovější a hlavně podobné verze prohlížeče, vývojáři budou mít lepší podmínky pro integraci inovativních prvků do webových stránek, které nejsou např. staršími verzemi Internet Exploreru podporovány.

Zajímavé je, že v tuto chvíli je prohlížeč Internet Explorer 8 prakticky nejpoužívanějším prohlížečem na světě. Podle společnosti Net Applications jej má nainstalovaný více jak pětina všech uživatelů počítačů. Zejména firmy mohou mít (a také velmi často mají) tento prohlížeč standardizovaný v rámci celého podniku, takže začíná přicházet pravá chvíle k tomu, aby IT oddělení zahájily plánování aktualizace prohlížeče.

Zdroj: InformationWeek
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek