www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft se ptá na zájem o možnost prodeje starých her

Microsoft se ptá na zájem o možnost prodeje starých her
, , aktualita
Microsoft položil majitelům konzole Xbox One otázku, zda by měli zájem mít možnost prodeje starých herm ovšem pouze za desetinu původní ceny. Firma tak evidentně uvažuje o tom, že by takovou službu nabídla.reklama
Microsoft se v poslední době velice zajímá o hry a jejich prodej, přičemž už dříve bylo oznámeno, že obchody Windows a Xbox Store budou časem sjednoceny, takže to, co se nyní týká majitelů Xbox One by se mělo později týkat i uživatelů Windows 10 a naopak. Microsoft tedy zkoumá, zda bychom byli ochotni mu prodat zpět hry za desetinu původní částky, kterou bychom tedy nedostali na účet, ale ve formě kreditu pro koupi jiného softwaru.

K dispozici jsou čtyři odpovědi, a to dvě souhlasné s tím rozdílem, že bychom takovou službu využívali často, nebo zřídka. Pak můžeme v dotazníku takovou možnost odmítnout, nebo Microsoftu sdělit, že si nejsme jistí. Však jím položená otázka je sama o sobě celkem jednoznačná, ovšem pak se můžeme ptát, jako jsou další podmínky. Je totiž rozdíl v tom, když chceme prodat nedávno vypuštěnou a ještě horkou novinku, nebo hru, na kterou jsme nesáhli dva roky. V prvním případě to je špatná nabídka a v druhém budeme rádi i za deset procent původní částky. Je tedy otázka, jaká omezení by tato služba měla a zda ona "purchase price" se opravdu týká toho, co jsme zaplatili původně a ne toho, kolik hra aktuálně stojí.

Nicméně můžeme i tak říci, že Microsoft by rozhodně měl takovou službu nabídnout, neboť je to lepší než nic. Digitálně distribuovaných kopií her se v bazaru nezbavíme, a tak i těch deset procent může přijít vhod, když není jiná možnost. Navíc by se toho mohli chytnout i jiní herní distributoři, kteří by přišli s vlastní obdobou.

Digitální zboží také pro Microsoft (či jiného prodejce) není něco, co by opět mohl dostat do oběhu a spíše to můžeme vidět jako trošku jiný věrnostní program ve snaze přitáhnout nové zákazníky a ty staré povzbudit k dalšímu nakupování. Uvidíme tedy, zda Microsoft s touto službou přijde, či ne.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře