www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft se ve videu chlubí novými aplikacemi pro W10

Microsoft se ve videu chlubí novými aplikacemi pro W10
, , aktualita
Microsoft se v nově zveřejněném videu pochlubil novými aplikacemi, které přijdou jako součást systému Windows 10. Ten bude oficiálně vypuštěn do světa již zítra, takže není divu, že marketingové oddělení firmy pracuje naplno.reklama
Pod tagem #UpgradeYourWorld začíná marketingové oddělení lákat veřejnost na nový systém Windows 10. A jedním z lákadel má být to, co mezi uživateli Windows 8 skončilo spíše fiaskem, tedy Windows Store s nabídkou aplikací a také jiného obsahu. Právě aplikace s moderním UI mají být už konečně dobře použitelné, přičemž máme v tomto případě na mysli Photos, Maps, Music nebo Movies & TV. Microsoft sděluje, že tato rodina aplikací sdílí podobné elegantní rozhraní a bude fungovat podobně na PC, tabletu, telefonu a OneDrive zajistí synchronizaci jejich obsahu.

Photos tak už nemají být aplikací, v níž si stěží prohlédneme fotky. S pomocí této aplikace si budeme tvořit kolekce fotografií s možností jejich zálohy na OneDrive, který poslouží také ke sdílení. Aplikace Maps nahradí nokiácké HERE a také Bing Maps, bude mít zcela nové uživatelské prostředí a vylepšené vyhledávání. Různé lokace na mapách si budeme moci připnout do Start menu a sdílet je mezi různými zařízeními. Součástí bude také navigace, která bude fungovat i offline, čili mapy budou uloženy lokálně a pak nám Microsoft slibuje také dopravní zpravodajství, informace o službách na daném místě a informace o možnostech hromadné dopravy.


Dále Microsoft doufá, že využijeme jeho aplikace Groove a Movies & TV. Ta první umožní poslouchat hudbu, tvořit si playlisty a mít přehled o nejnovějších hitech. Půjde tedy o konkurenta pro Spotify, a firma chce tak bezpochyby vydělávat na předplatném, které odemkne další možnosti bez přítomnosti reklam. Movies & TV umožní využít vlastní lokálně uložený obsah nebo si jej kupovat a stahovat z Windows Store (či třeba jen vypůjčit na omezenou dobu).

Aplikace Mail a Calendar mají také nabídnout více možností než kdy předtím. Mail třeba nabídne zabudovaný MS Word pro lepší editaci e-mailů s možností vkládat tabulky, obrázky, atd. Calendar zase umožní využít více kalendářů, například tedy osobní a pracovní, apod.


Nakonec se můžete podívat na video, v němž Mohammed Samji (Principal Group Program Manager, Microsoft) mluví o nových možnostech systému Windows 10, které budou uživatelé moci vyzkoušet hned od prvního dne.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře