www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft se vyjádřil k otázce soukromí ve Windows 10

Microsoft se vyjádřil k otázce soukromí ve Windows 10
, , aktualita
Terry Myerson vedoucí v Microsoftu divizi Windows and Devices napsal na svém blogu článek Privacy and Windows 10. Vyjádřil se tak k otázce soukromí uživatelů v systému Windows 10, která je velmi živá.reklama
Privacy and Windows 10 Terryho Myersona se tedy týká toho, jak Microsoft nakládá s osobními daty uživatelů systému Windows 10 a chce vyjasnit, jaká data tento systém může sbírat. A samozřejmě se také snaží připomenout, jak může být sběr osobních dat přínosný všem uživatelům tohoto systému. Myerson také nezapomíná ubezpečit, že jakákoliv získaná data jsou při přenosu zašifrována a posléze uložena v zabezpečených firemních úložištích.

Myerson podotkl, že Windows 10 byly navrženy s ohledem na dva principy. Jednak jde o sběr informací důležitých k postupnému vylepšování systému. A potom má být uživatel schopen určit to, jaké informace jeho systém sbírá.

Co se týče prvního principu, pak ten zahrnuje anonymní ID daného zařízení, jeho typ a data o spadnutých aplikacích, přičemž nic z toho nemá obsahovat informace, na jejichž základě by nás někdo mohl identifikovat. Myerson pak poskytl příklad, v němž šlo o selhávající ovladač grafického čipu, který na některých PC s Windows 10 způsoboval i restart. Díky sběru informací mohla být věc vyřešena aktualizovanými ovladači vydanými do 24 hodin a opětovným sběrem dat si Microsoft ověřil, že nové ovladače skutečně fungují. Podnikoví zákazníci přitom budou moci vypnout i sběr těchto dat (Microsoft mluví o telemetrii), a to poté, co v příštím roce přijde update systému.

Uživatelé se také obávají toho, co si o nás může zjišťovat Cortana, která má podobně jako jiné vyhledávací systémy používat informace o předchozím vyhledávání k tomu, aby mohla předvídat a být užitečnější. Sbírá tak informace třeba o lokacích, různé preference (třeba sportovní - oblíbené týmy) a samozřejmě i dříve zadaný text. Myerson k tomu dodává, že koncový uživatel může určit, zda tyto informace budou Microsoftu k dispozici a toto nastavení může kdykoliv změnit. U nás je to přitom poněkud předčasné řešit, neboť Cortana zatím v našem regionu nefunguje.

Pak je tu otázka dat využitelných pro inzerci, čili cílení reklamy. K tomu Myerson řekl, že "na rozdíl od jiných platforem a nehledě na to, jaké možnosti soukromí nastavíme, Windows 10 a ani jiný software Microsoftu neprohlíží obsah našich e-mailových či jiných zpráv a nezkoumá data, aby získal informace pro cílenou reklamu". ID využitelné pro takovou funkci můžeme snadno deaktivovat v obecném nastavení soukromí.

Zdroj: Terry Myerson - Microsoft
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek