www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft si chystá půdu v Číně, Baidu dostal přednost před Bingem

Microsoft si chystá půdu v Číně, Baidu dostal přednost před Bingem
, , aktualita
Microsoft dělá maximum pro úspěch Windows 10 v Číně. V prohlížeči Edge dostal přednost čínský lokální vyhledávač Baidu před redmondským Bingem. Baidu za to pomůže Microsoft v přesvědčování čínských uživatelů k upgradu na Windows 10.reklama
Ono to zase není tak překvapivé, Baidu má prý v Číně kolem 600 miliónů uživatelů, Bing o řád (asi spíš o dva) méně. Navíc Baidu je docela intenzivně prosazován čínskou vládou, která v sobě nezapře typickou čínskou náklonnost pro místní řešení. To je dáno jednak historicky čínskou mentalitou a patriotismem, jednak povahou komunistického režimu.

Jelikož se čínský trh s PC odhaduje na půl miliardy uživatelů, představuje pro Microsoft obrovský potenciál. Takže vstřícnost k Biadu a potažmo k vedení Číny se Microsoftu vyplatí, protože si tak umete cestičky k ohromnému počtu čínských počítačů. A Redmond má co napravovat, loni čínské vedení údajně zakázalo Windows 8 na počítačích v čínské veřejné správě.


Logo Baidu


Přitom ústup od Bingu v Číně není absolutní. Cortana i interní vyhledávání ve Windows 10 budou za Čínskou zdí i nadále spoléhat na vyhledávač Microsoftu. Takže by se celá situace dala popsat jako remíza. Na druhou stranu, pokud bude Microsoft v Číně desítky rozdávat jako všude (což bude) a pokud obětoval Bing a potenciální příjmy z něj, musí si hodně věřit, že čínské uživatele dokáže časem zpeněžovat jinak.

Že je v Číně vysoká míra softwarového pirátství, asi nemusím dodávat. A úplně zřetelně si nedovedu představit, po jakých přesně doplňkových službách Microsoftu tam může být poptávka. Tedy dostatečně vysoká poptávka. Ale nejsem jeho marketingové oddělení, nemám v ruce jeho strategii pro Čínu, ani neznám žádná relevantní čísla. Takže neříkám, že poptávka není, nebo nebude.

Jenom mám trochu pocit, že z tohoto rozhodnutí Microsoftu, které je teď prezentováno jako velký úspěch, mohou časem mít burza a investoři přinejmenším lehký pocit nejistoty. Otázkou ale je, jestli s Baidu (a nejen s ním) v Číně teď měl vůbec jinou možnost. A strčit s Windows 10 nohu do dveří v Číně prostě nutně potřeboval. Především s ohledem na budoucnost.

Zdroj: Computerworld
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře