www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft sjednocuje obchody s aplikacemi na svých OS

Microsoft sjednocuje obchody s aplikacemi na svých OS
, , aktualita
Microsoft na nedávné konferenci BUILD mluvil o univerzálních aplikacích pro systémy Windows, které bude možné jednou zakoupit a provozovat na více různých zařízeních. Nyní k takovémuto systému učinil první krok.reklama
Microsoft tak oznámil, že o posledním víkendu upravil cenovou politiku, zjednodušil ji a připravil na příchod univerzálních aplikací pro systémy Windows, čím máme na mysli Windows 8, RT a Phone. V návaznosti na to byly také upraveny ceny některých aplikací v různých obchodech. Záměrem tedy je, aby uživatelé mohli jednu zakoupenou aplikaci používat na svém stolním počítači či notebooku, ale i tabletu či telefonu. To bude jistě výhodné pro něj samotného, ovšem i samotný Microsoft si od toho může slibovat lepší pozici svých systémů ve vysoce konkurenčním prostředí. Přilepšit si koneckonců mají i vývojáři, pro něž je dle Microsoftu nový systém příležitostí.

Obchod systému Windows 8 tak dostal nově využitelné cenovky 1 a 1,3 dolaru a 0,80 libry, které jsou prý v obchodu systému Windows Phone nejoblíbenější a tvoří celkem více než polovinu veškerých plateb.

Na konferenci BUILD Microsoft také uvedl, že má připraveny nové nástroje pro tvorbu aplikací z jednoho kódu pro PC, tablety a telefony (platí pro WP 8.1 a vyšší). Tyto nástroje mají zajistit, aby aplikace pracovaly a vypadaly podobně na všech platformách a potřebnou podporu prý dostalo také Microsoft Visual Studio 2013. Další informace o programování univerzálních aplikací budou zveřejněny v příštím týdnu.

Od dnešního dne také mohou vývojáři aktualizovat své pracovní telefony na systém Windows Phone 8.1, což tedy platí konkrétně pro ty, kteří se přihlásili k programu Windows Phone Preview for Developers. Nemusí tedy čekat na to, až jim aktualizaci přinese výrobce telefonu nebo operátor, ovšem na druhou stranu si tím mohou zneplatnit záruku a není žádná cesta zpět k Windows Phone 8.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek