www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft spolupracuje s Miele, Fujitsu začalo pěstovat salát

Microsoft spolupracuje s Miele, Fujitsu začalo pěstovat salát
, , aktualita
Microsoft se spojil se společností Miele, kterou známe jako výrobce domácích spotřebičů. Z této spolupráce mají vzejít nová třída chytrých zařízení, která se zapojí do sítě Internetu věcí. Co se tedy na nás chystá?reklama
Nová zpráva vzešla z probíhajícího Hannover Messe, kde oznámily spolupráci společnosti Microsoft a Miele, ale také Microsoft a Fujitsiu, které slíbilo, že vylepší svou výrobu a výrobní procesy pomocí zařízení IoT. Ta, jak už nějaký ten pátek víme, se totiž mají také zařadit do průmyslu, kde budou sloužit různým účelům, třeba ke sledování výrobních llinek. IoT se zde spojuje s IoS, čili Internet of Services, aby se staly základem pro menší továrny, jež se skrývají pod celkovým označením Industry 4.0.

Co se týče Miele, pak v jejím případě je účel nových technologií celkem zřejmý, však jde o firmu vyrábějící tzv. bílé spotřebiče. Nicméně Microsoft se soustředí především na oblast vaření a příslušných spotřebičů. Obě firmy již společně vytvořily webový portál, na němž uživatelé mohou sdílet své recepty. Tím to ale samozřejmě nekončí. Součástí budou také data, která si stáhneme do telefonu či tabletu a ten bude pomocí Microsoft Azure komunikovat třeba s troubou. Ta pak sama příslušně nastaví teplotu, čas, vlhkost (přidáním páry) a další případné "proměnné", aby pomohla vytvořit správný výsledek. Je tedy zřejmé, že takovou funkci využijí především ti, kteří s vařením (pečením, konfitováním, ...) nemají velké zkušenosti. Chytrá trouba ale může také provést svou diagnostiku a naplánovat své čisticí programy, které ale asi neproběhnou zcela automaticky (Microsoft mluví o prediktivní údržbě).

Microsoft pochopitelně pracuje i na dalších způsobech využití Internetu věcí a cloudových technologií, které nyní začínají prolínat z podnikového světa do toho spotřebního. Ovšem právě i implementace IoT do podniků a jejich továren se má nakonec odrazit i ve spotřebním světě. Fujitsu mluví o optimalizaci výroby, čili její zefektivnění, které má přinést lepší produkty s nižšími cenami. Firma k tomu využije svou Eco-Management Dashboard, platformu IoT/M2M (Machine to machine - komunikace strojů mezi sebou), cloudové služby Microsoftu a příslušné tablety s Windows, které jsou zase určeny manažerům, inženýrům a výzkumníkům.


Fujitsu nové technologie právě testuje v jedné ze svých továren na výrobu polovodičových čipů, kterou momentálně kvůli nadbytečné výrobní kapacitě nepotřebuje. Jenomže tato továrna neprodukuje čipy, ale něco zcela odlišného - hlávkový salát. Zástupci firmy ovšem říkají, že výrobní (či snad pěstební) proces využívá stejné techniky pro kontrolu kvality a zajištění efektivního provozu a jde o ideální testovací prostředí, kde se mohou vyzkoušet technologie Microsoftu, IoT a M2M. Však se také v továrně nepěstuje jen tak nějaký salát. Má totiž v sobě nízký obsah draslíku a je určen pro pacienty na dialýze.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek