www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft Surface Hub pozdržen, jeho cena bobtná

Microsoft Surface Hub pozdržen, jeho cena bobtná
, , aktualita
"Nástěnný počítač" Microsoft Surface Hub byl již jednou odložen, a to na prvního ledna příštího roku, tedy na tento pátek. Nyní je jisté, že přijde později a také že bude dražší, než bylo dříve uváděno. A už tehdy nemělo jít o nic levného.reklama
Letos v létě se tedy Microsoft nechal slyšet, že Surface Hub přijde na samotném začátku nového roku a že větší model bude stát 20 tisíc dolarů a menší přijde na 7 tisíc. O jaký hardware ale jde? V podstatě jsou to velké nástěnné počítače, jež bychom si snadno mohli splést s televizory. Určeny jsou především pro firmy jako zařízení pro pořádání videokonferencí a pro spolupráci zaměstnanců na poradách, atp. Menší model má využít 55" obrazovku a větší pak 85" a hardwarová výbava bude zahrnovat Core i7 a Core i5 pro menší model, oba využijí 8 GB RAM a 128 GB SSD. Větší Surface Hub se pochlubí grafikou NVIDIA Quadro K2200 a menší se musí spokojit s integrovanou Intel HD. Dále tu budou dvě kamery, mikrofon a reproduktory a v balení také bude bezdrátová klávesnice a pera.

Microsoft nyní uvedl, že první zákazníci se svého Surface Hub dočkají na začátku příštího roku, ale už nemluví o prvním lednu, ale o prvním čtvrtletí. Výše zmíněné ceny platily pro předobjednávky Surface Hub a pokud si je bude chtít někdo objednat nyní, zaplatí v obou případech o 2000 dolarů více, čili 9000 a 22000 USD, což na naši měnu činí slušných 222.000 Kč a 493.000 Kč. To je poměrně dost za počítač s běžným hardwarem a velkou obrazovkou.

Microsoft se prý k navýšení ceny Surface Hub rozhodl čistě na základu vlastního přehodnocení toho, jakou částku firmy ještě za takové zařízení budou akceptovat. Firma prostě zvážila aktuální stav trhu a jeho příležitosti a vzala v potaz "unikátní možnosti pro spolupráci", které Surface Hub nabízí. Nyní tak Microsoft věří, že 9 a 22 tisíc dolarů jsou ty pravé ceny za taková zařízení.

Microsoft Surface Hub byl představen před necelým rokem jako jedno ze zařízení chystaných pro systém Windows 10 a aplikace OneNote, Skype for Business a Microsoft Office.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře