www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft ukončil moderní verzi Skype, zůstane jen ta desktopová

Microsoft ukončil moderní verzi Skype, zůstane jen ta desktopová
, , aktualita
Microsoft odstřelil moderní aplikaci Skype z Windows 8. Bude pokračovat pouze ve vývoji desktopové verze. Ale nedávalo by teď větší smysl vytvořit pro Windows 10 Skype v podobě univerzální aplikace (Windows App)?reklama
Přestože Microsoft láká vývojáře, aby vytvářeli pro Windows 10 nový typ aplikací – Windows Apps, dříve univerzální aplikace – sám „zařízl“ vývoj moderní verze aplikace Skype, která byla součástí Windows 8 a 8.1. Tedy předchůdce toho typu aplikací, který teď sám intenzivně prosazuje.


Logo Skype


Přestože jsem modernímu Skypu na chuť nikdy nepřišel a nevím ani o nikom takovém ve svém okolí, očekával bych, že společnost ho postupně přetvoří do podoby (univerzální) Windows aplikace. Jediný a jednotný Skype od mobilu po Surface Hub by dával naprostý a zcela logický smysl. Aplikace by se na jedné přizpůsobovala konkrétnímu zařízení, na druhé straně by Microsoft vyvíjel jen jedinou aplikaci pro všechny typy zařízení. Prostě ukázka toho, jak má ideální Windows aplikace vypadat.

Místo toho dostala dosavadní moderní verze Skypu stopku. Od počátku července společnost začne vyzývat uživatele moderního Skypu ve Windows 8 a 8.1 k přechodu na desktopovou verzi. Konec, game over… Pikantní na tom je skutečnost, že tím nejenže Microsoft jde proti tomu, k čemu láká vývojáře (vývoj Windows Apps), ale on při uvedení Windows 8 navíc prohlašoval, že moderní verze Skypu bude tou preferovanou větví vývoje.


Logo Skype for Business


Tedy on vlastně proti trendu Windows aplikací nejde trvale, jen teď aktuálně. Univerzální Skype zabudovaný do Windows 10 podle blogu Microsoftu totiž není v delším horizontu úplně mrtvou myšlenkou. Na nějaké řešení toho druhu si prý počkáme do konce roku. Takže odladěná verze snad bude nejdřív v příštím roce. Podle všeho to vypadá, že v Redmondu teď dost věcí nějak nestíhají.

Možná je to takhle to nejlepší řešení. Desktopová verze (v nové terminologii Windows desktop app) Skypu je to nejlepší, co na dané téma v tuhle chvíli Microsoft může (na desktopu) nabídnout. Má nejvíc funkcí, je stabilní a většina dosavadních uživatelů Windows všech verzí je zvyklá právě na ni (pokud tedy Skype vůbec používají). Paul Thurrott soudí, že bude trvat dlouho, než se Redmondu podaří vytvořit srovnatelnou univerzální aplikaci pro Windows 10.

Ještě je tu otázka, co bude se Skypem pro firmy (Skype for Business). Očekával bych, vzhledem k preferencím desktopu v podnikovém prostředí, že v dohledné době zůstane v podobě desktopové aplikace. Co bude časem, to uvidíme. Ale univerzální aplikace od mobilu po desktop by zřejmě dávala smysl i v podmínkách podnikových organizací.

Zdroj: Skype.com, Thurrott
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek